Jälgi meid

Uudised

Ken Pähn siirdus saalihokit mängima Soome, Porvoo klubisse

Hergo Tasuja
Porvoon Salibandyseura
Just äsja 21. sünnipäeva tähistanud saalihoki­mängija Ken Pähn otsis pikalt võimalust välismaale mängima minna. Sügisest pallibki ta Soome liigas.
Viskoosa saalihokiklubis mängu põhitõed omandanud Ken Pähn peab välismaale suundumise peamiseks argumendiks arengut ja arenguvõimalusi.
Aktiivne võimaluste otsimine toimus eelmisel aastal. “Proovisin helistada kõikidele kontaktidele, uurida igalt poolt, kust oskasin ja seda kogu suve, sest sügisel algab ju hooaeg,” selgitas Pähn. Ent ikka sattusid erinevad takistused teele.
Augustis võttis ühendust Eesti saalihokikoondise peatreener Argo Kungla, kes pakkus välja variandi minna Soome testimisele. Pähna kontaktiks sai Risto Lall, kes varem töötas Eestis, ent on nüüd Porvoos treeneriks. Tema kaudu sõlmiti lahtised otsad kokku ning hiidlasele saadeti kutse klubiga liitumiseks.
“Ma hüppasin rõõmust lakke, polnud kahtlustki, ma läksin esimesel võimalusel,” ütles erinevates Eesti noorte­koondistes mänginud Pähn, kellest sai PSS ehk Porvoon Salibandyseura mängija.
Tugeva kandepõhjaga klubi
Porvoo klubi tegutseb peaaegu kõigis vanuseklassides, seda nii meeste kui naistega. Näiteks naistetiim on mitme­kordne Soome meister ja ka käesoleval hooajal räägib kõrgeimate kohtade nimel kaasa.
Meeste tiim on aga teises divisjonis ehk tugevuselt kolmandas liigas. Samas seis on paljulubav – enne lõpusirget ollakse liigatabeli liidrid. Ehk on reaalne võimalus uueks hooajaks aste kõrgemale tõusta.
Pähn saab vanuse tõttu lisaks meestetiimile viimast aastat ka juunioride tasemel mängida. Kuna Soomes on saalihoki populaarne, on ka noorte seas eri vanuses ja tasemel mitmed erinevad liigad. Oma sarjas hoiab Porvoo klubi teist kohta.
Viimasel kodusel hooajal TTÜ ridades meistriliigas pronksmedali teeninud Pähn ütleb, et vahe Soomega on tuntav. “Võrreldes Eesti klubidega on vahe vägagi märgatav. Ma julgen väita, et me mängime Soome noortega samal tasemel, mis Eesti meistriliiga. Ehk siis vahe on väga suur.”
Rahvaarv on üks, mis seda määrab, teiseks aga traditsioonid. Kui Eestis on meistri­liigas viis-kuus klubi, siis Soomes kuulub tippsarja 20 tiimi. Meil on koos naistega neli erinevat täiskasvanute liigat, Soomes aga 13.
Hiidlane on kohanenud
Kodumaal mängis Pähn Jõgeva Tähe noortetiimides, tulles mitmel korral riigi meistriks. Ta on rahul, et on saanud võimaluse karjääris suure sammu edasi astuda.
Samas on see nõudnud oludega kohanemist. “Algul jooksin ma Soomes platsil ringi nagu peata kana,” ütles noormees. “Treenerid tegid mulle selgeks, et midagi ei tule lihtsalt ja kui ma tahan jätkata, siis pean kõvasti vaeva nägema.”
Esialgu arvas ta, et saab meestetiimis kaasa teha vaid mõnes mängus ja põhirõhk on juunioridega mängimisel. Samas on juba nüüdseks kohtumiste arv meestesarjas lähenemas kümnele.
“See on minu jaoks suur areng ning iga trenni lõpus tunnen, et olen endast maksimumi andnud,” on hokimees ise rahul.
Edasise osas Pähn kaarte lõpuni ei avanud. Küll on tal unistus pääseda Soome meistri­liigasse, ent nagu ta ise ütleb – sinna on pikk tee minna.

Veel lugemist:

Uudised

Möödunud nädala­lõpul tuli U14 vanuse­klassis Eesti meistriks Jõgeva SK Tähe/Olivia 08, mis finaalis oli üle EMÜ SK meeskonnast 2:1 (0:1,0:0,2:0). Kolmanda koha mängus võitis...

Uudised

Eesti saalihoki­meistriks tuli tänavu Sparta Team Automaailm I, kes pühapäevases superfinaalis alistas Jõgeva SK Tähe/Olivia tulemusega 7:2. Hiidlastel oli põhjust rõõmustada mõlema meistri­tiitlit jahtinud...