Connect with us

Uudised

Karma Cup – õigete väärtustega võistlus

erakogu
Reedel osalesid Hiiumaa noored jalgpallurid Pärnus Karma Cupil – noorteturniiril, kus võidust enam peetakse oluliseks hoopis muid väärtusi.
“Karma Cupiga soovime rõhutada andmise rõõmu, head karmat, näidata, et kui anname kõik kasvõi väikese panuse, saame kindlasti millegi suurega hakkama,” ütles võistluse peakorraldaja Rain Põldme.
Pärnu JK Vaprus noorte treenerina töötav Põldme selgitas, et kahjuks leidub klubisid, kus noortetöö on orienteeritud võidule ja eesmärk on vaid üks – võit, selleks vahendeid valimata.
“Seetõttu näeme õnnetut vaatepilti, kus väljakul rabelevad võidu nimel kuus niinimetatud staarmängijat, kuus võistkonnakaaslast aga istuvad murul ning jäävadki oma võimalust ootama,” selgitas Põldme. Just seepärast väärtustavadki Karma Cupi korraldajad võidust rohkem osalemisrõõmu.
Kärdla Linnameeskonda esindasid Karma Cupil treenerite Jaanika Küttimi ja Hergo Tasuja kasvandikud Kevin Saarnak, Robin Rõmmel, Oliver Piil, Andro Suuster, Markus Kivi, Henri Paulus, Marten Laupa ja Liisu Koppel.
Kõik, kes platsile jooksid, said kingituseks jalgpalli, et oma oskusi ka trenniväliselt lihvida ning lisaks medali. Turniiri võitnud Tartu JK Tammeka sai lisaks karika, auhinnad loositi aga kõigi osalejate vahel välja.
“Noorte puhul on oluline teada, et treenerina pead arendama mängijaid – kõiki mängijaid, mitte ei õpeta üht lastevõistkonda võitma. Andekad jõuavad niikuinii kaugele, kuid pakkudes võimaluse kõigile, aitame kaasa tervema Eesti loomisele,” rääkis Põlme.
Oma jalgpallurikarjääri algusaegadest mäletab ta vaid seda, kuidas treener teda “ränga” eksimuse järel platsile tutistama jooksis. Lapseeas jalgpalli mängimist meenutavad küll ka arvukad diplomid ja medalid, kuid need koguvad sahtlinurgas vaid tolmu. “Ka oma jalgpallurist pojale ei ole ma neid näidanud, sest tõesti, neil ei ole mingit tähtsust,” rääkis Põldme.
Tema soovitus kõlab, et mängu kaotanuid peaks treener pigem lohutama ja oskuslikult, lastele arusaadavas keeles, toimunut selgitama ning vigade üleslugemise asemel hoopis kiitma kordaminekute eest. “Sest neid on igas mängus, kasvõi üksainus!” kinnitab Põlme.
Tema arvates võiks ka lapsevanemad pärast mängu lapsi toetada ja lohutada ning patsutada õlale öeldes, kui tublilt tugeva vastase vastu võideldi: “Siis kaoks kaotajast lapsel negatiivne tunne hetkega.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...