Connect with us

Uudised

Karma Cup – õigete väärtustega võistlus

erakogu
Reedel osalesid Hiiumaa noored jalgpallurid Pärnus Karma Cupil – noorteturniiril, kus võidust enam peetakse oluliseks hoopis muid väärtusi.
“Karma Cupiga soovime rõhutada andmise rõõmu, head karmat, näidata, et kui anname kõik kasvõi väikese panuse, saame kindlasti millegi suurega hakkama,” ütles võistluse peakorraldaja Rain Põldme.
Pärnu JK Vaprus noorte treenerina töötav Põldme selgitas, et kahjuks leidub klubisid, kus noortetöö on orienteeritud võidule ja eesmärk on vaid üks – võit, selleks vahendeid valimata.
“Seetõttu näeme õnnetut vaatepilti, kus väljakul rabelevad võidu nimel kuus niinimetatud staarmängijat, kuus võistkonnakaaslast aga istuvad murul ning jäävadki oma võimalust ootama,” selgitas Põldme. Just seepärast väärtustavadki Karma Cupi korraldajad võidust rohkem osalemisrõõmu.
Kärdla Linnameeskonda esindasid Karma Cupil treenerite Jaanika Küttimi ja Hergo Tasuja kasvandikud Kevin Saarnak, Robin Rõmmel, Oliver Piil, Andro Suuster, Markus Kivi, Henri Paulus, Marten Laupa ja Liisu Koppel.
Kõik, kes platsile jooksid, said kingituseks jalgpalli, et oma oskusi ka trenniväliselt lihvida ning lisaks medali. Turniiri võitnud Tartu JK Tammeka sai lisaks karika, auhinnad loositi aga kõigi osalejate vahel välja.
“Noorte puhul on oluline teada, et treenerina pead arendama mängijaid – kõiki mängijaid, mitte ei õpeta üht lastevõistkonda võitma. Andekad jõuavad niikuinii kaugele, kuid pakkudes võimaluse kõigile, aitame kaasa tervema Eesti loomisele,” rääkis Põlme.
Oma jalgpallurikarjääri algusaegadest mäletab ta vaid seda, kuidas treener teda “ränga” eksimuse järel platsile tutistama jooksis. Lapseeas jalgpalli mängimist meenutavad küll ka arvukad diplomid ja medalid, kuid need koguvad sahtlinurgas vaid tolmu. “Ka oma jalgpallurist pojale ei ole ma neid näidanud, sest tõesti, neil ei ole mingit tähtsust,” rääkis Põldme.
Tema soovitus kõlab, et mängu kaotanuid peaks treener pigem lohutama ja oskuslikult, lastele arusaadavas keeles, toimunut selgitama ning vigade üleslugemise asemel hoopis kiitma kordaminekute eest. “Sest neid on igas mängus, kasvõi üksainus!” kinnitab Põlme.
Tema arvates võiks ka lapsevanemad pärast mängu lapsi toetada ja lohutada ning patsutada õlale öeldes, kui tublilt tugeva vastase vastu võideldi: “Siis kaoks kaotajast lapsel negatiivne tunne hetkega.”

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...