Jälgi meid

UUDISED

NAGU SUUR ÕPPEKLASS | Kärdlas murti kaks päeva pead rannaala planeerimisega

Rannaala planeeringust huvitatud inimesed näeksid, et mererand oleks kõik justkui üks suur väliõppeklass.

Kümme aastat tagasi ehitatud Kärdla jahisadama tuules ei ole aga seni suudetud planeerida rannaala ning nüüd kutsuti huvilised kokku arvamust avaldama. 

Maikuu kahe viimase päeva jooksul tuli kokku kakskümmend huvilist, kellel oli oma arvamus ja vajadus rannaala tuleviku osas sõna sekka öelda. Kuulati arhitekte, ajaloolasi, arutati omavahel. Käidi mööda rannaäärt, et oma silm oleks kuningas ja jalg maapinda katsuks. Püüti aru saada, kuidas tekitada kõndijale ühendus ühelt poolt Kärdla linna piiril Hausma ranna ja Palade kergliiklus- ja spordirajatistega. Teiselt poolt aga anda võimalus liikuda Tõrvanina poole, et jõuda RMK matkarajale. Vajadus ühendada kesklinn sadama ja rannapromenaadiga oli otseselt selge. Kas Kärdla ajaloolise vanalinna esiletõstmine õnnestub autoliikluse koormust vähendades ning rohekoridore tekitades, oli samuti üheks kõneteemaks. 

Veel lugemist:

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...

GALERIID

23. juunil oli mitmeid jaanitulesid üle Hiiumaal. Allolevas galeriis on mõned jäädvustused Sõrult, Kassarist ja Hellamaalt.

GALERIID

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Tule tõid naiskodukaitsja Anne Kaasik ja kaitseliitlane Rene Heinmets. 

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...