Connect with us

Transport

Kärdla sadam pakub enim huvi soomlastele

| Hiiu Leht
Enamus, 67 protsenti maikuus navigatsiooniks avatud Kärdla sadamat külastanud alustest oli registreeritud Soomes, 19 protsenti Eestis, 7 protsenti Rootsis ja 3 Saksamaal.
4. septembri seisuga ehk kolme ja poole kuuga on sadamat külastanud 686 alust 2042 meeskonnaliikmega pardal. Lisades nendele Muhu Väina Regati ja ümber Hiiumaa paadimatka raames sadamat väisanud külalised tuleb aluseid kokku 836 ja ligikaudseks meeskonnaliikmete arvuks 3928. “Tulemus on prognoositust oluliselt parem,” kommenteeris SA Kärdla sadam juhatuse liige Sven Kriggulson Hiiu valla kodulehel.
Kärdla taasavatud jahi-sadama esimeseks navigatsioonihooajaks plaaniti aasta alguses 700 külalisalust, kuid see number oli täis saamas augusti lõpuks-septembri alguseks.
Keskmiseks külastuse kestuseks oli 2,1 päeva.
Kriggulsoni sõnul on Kärdlas külastatud paikadest soojade sõnadega välja toodud Vabrikuväljaku käsitööpoode, muuseume, Kärdla keskväljakut ja turuplatsi. Samuti on külalised võtnud vaevaks tutvuda ka teiste Hiiumaa piirkondadega: ratastega on sõidetud Kõpu poolsaarele ja autodel  ümber Hiiumaa.
Mitmeid meresõitjaid on nii rahule jäänud, et sadamat ka teistkordselt külastama tulnud. Viis seltskonda on Kärdla sadamat väisanud juba kolm korda.
“Navigatsioonihooaja lõpuni on veel aega, kuid juba nüüd võime öelda, et Kärdla mereväravad on meie lähinaabritele avanud uue ja põneva sihtkoha ning hea sõna toel ootame järgmiseks aastaks veel suuremat külastusaktiivsust,” sõnas Sven Kriggulson.

ANNA MAARJA ROOSNA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...