Connect with us

Transport

Kärdla sadam pakub enim huvi soomlastele

Enamus, 67 protsenti maikuus navigatsiooniks avatud Kärdla sadamat külastanud alustest oli registreeritud Soomes, 19 protsenti Eestis, 7 protsenti Rootsis ja 3 Saksamaal.
4. septembri seisuga ehk kolme ja poole kuuga on sadamat külastanud 686 alust 2042 meeskonnaliikmega pardal. Lisades nendele Muhu Väina Regati ja ümber Hiiumaa paadimatka raames sadamat väisanud külalised tuleb aluseid kokku 836 ja ligikaudseks meeskonnaliikmete arvuks 3928. “Tulemus on prognoositust oluliselt parem,” kommenteeris SA Kärdla sadam juhatuse liige Sven Kriggulson Hiiu valla kodulehel.
Kärdla taasavatud jahi-sadama esimeseks navigatsioonihooajaks plaaniti aasta alguses 700 külalisalust, kuid see number oli täis saamas augusti lõpuks-septembri alguseks.
Keskmiseks külastuse kestuseks oli 2,1 päeva.
Kriggulsoni sõnul on Kärdlas külastatud paikadest soojade sõnadega välja toodud Vabrikuväljaku käsitööpoode, muuseume, Kärdla keskväljakut ja turuplatsi. Samuti on külalised võtnud vaevaks tutvuda ka teiste Hiiumaa piirkondadega: ratastega on sõidetud Kõpu poolsaarele ja autodel  ümber Hiiumaa.
Mitmeid meresõitjaid on nii rahule jäänud, et sadamat ka teistkordselt külastama tulnud. Viis seltskonda on Kärdla sadamat väisanud juba kolm korda.
“Navigatsioonihooaja lõpuni on veel aega, kuid juba nüüd võime öelda, et Kärdla mereväravad on meie lähinaabritele avanud uue ja põneva sihtkoha ning hea sõna toel ootame järgmiseks aastaks veel suuremat külastusaktiivsust,” sõnas Sven Kriggulson.

ANNA MAARJA ROOSNA

Veel lugemist:

Teema

Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga...

Ahto ilmajutud

Kätte on jõudmas selle aasta esimene sooja-kuumalaine. Õhutemperatuur tõuseb päev-päevalt ja on tõenäoline, et uuel nädalal saab ületatud 30°C piir. Reedel (24.05) ilmapildis suurt...

Püha Lepa Leht

Hiiumaa poliitiline maastik on pidevas muutumises ja seoses sellega on ka Hiiumaal konkurentsitult suurima liikmete arvuga PVO (Pühalepa Vabastus Organisatsioon) saanud tuhandeid kirju. Inimesed...

Taskuhääling

Köikide Jüttude 11. saates käis külas Hiiumaa muuseumi direktor Kauri Kiivramees Saates kuuleb: – kas teadus või kellad-viled? – kust leida suvetöötajaid? – miks...