Jälgi meid

Uudised

Kärdla Põhi­kooli koor esineb kooriühingu aastakontserdil

Ekraanikuva
Laupäeval, 5. veebruaril kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.
12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 86 nominenti, kelle seas ka kaks Hiiumaa dirigenti. Raili Kaibald on nomineeritud diri­gent-muusikaõpetaja kate­goorias ja Endrik Üksvärav aasta kooridirigendi kategoorias.
19. korda toimuval Eesti Kooriühingu aastakontserdil astub üles viis koori, teiste kõrval ka Kärdla Põhikooli mudilaskoor, mida dirigeerib Raili Kaibald.
Kooriühing annab lau­päeval välja aasta koori, puhkpilliorkestri, koori­dirigendi, dirigent-muusika­õpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostöö­preemia. Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele antakse üle Uno Järvela ja Martha Johansoni stipendiumi­fondide preemiad.
Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvus­vahelistel konkurssidel.
Korraldajate sõnul väärtustab aastakontsert koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Laupäeval, 5. veebruaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. Eesti rahvuskultuuri fondi Martha Johansoni stipendiumifondi preemia pälvis tuntud koorijuht...

Uudised

Eesti Kooriühing korraldab esimest korda üleeestilise mudilaskooride kontserdi, mis toimub sel laupäeval, 4. detsembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Osalevad Tallinna, Paide,  Kuusalu...

Uudised

Eesti Arhitektide liidu (EAL) arhitekti aastapreemia 2021 viie nominendi seas on Käinas asuv elamus­keskus Tuuletorn. Hoone autoriteks on arhitektid Illimar Truverk, Külli Kübbar, Hannelore...

Uudised

Aasta puitehitis 2021 nominentide seas on tänavu kaks Kärdla objekti. 31 põneva objekti seast leiab järjekorranumbri 6 alt Kärdla keskväljaku paviljoni ja number 15...