Jälgi meid

TERVIS

Kärdla Nukuteatris saad toetada enneaegseid vastsündinuid

Ekraanikuva
Hiiumaa gümnaasiumi õpilane Sandra Liisa Leigri kogub uurimistöö raames enneaegsetele vastsündinutele parimate ravi­tingimuste taga­miseks annetusi. Selleks, et lahked annetajad ka ise midagi tagasi saaksid, korraldab ta Kärdla nukuteatris näidendi ja elava muusikaga toreda pealelõuna.
Iga gümnaasiumiõpilane peab kooli lõpetamiseks koostama uurimistöö või looma õpilasfirma. Sandra Liisa otsustas uurida enneaegsete laste ravitingimusi ja avastas uurimis­töö koostamise käigus, et enneaegsete laste siia ilma tulek ei olegi nii kerge.
“Ma ei teadnud, kui suured probleemid neil näiteks hingamisega seoses on, samuti oli mulle uudiseks see, et enneaegsed beebid ei ole esialgu võimelised isegi ema­piima jooma,” loetles ta mõned raskused, mida enneaegsetel lastel ületada tuleb. Ta tõdes, et võrreldes õigel ajal sündinutega, vajavad varakult sündinud palju meditsiinilist abi, samuti võib see tähendada, et neid tuleb rahaliselt toetada. “Sellest tuli mul ka kohe mõte, et soovin neid peresid aidata,” rääkis Sandra Liisa, miks otsustas korraldada heategevusliku ürituse ja annetada saadud tulu Tallinna Lastehaigla fondi: Aita tagada enneaegsetele vastsündinutele parimad ravitingimused.
Oma mõttest rääkis Sandra Liisa kõigepealt uurimistöö juhendajale, kes suhtus ideesse toetavalt. Teiseks tuli leida koht ja sobivad tegevused. Ka selle peale ei pidanud ta pikalt mõtlema: “Mulle meenus kohe nukuteater, kus olen isegi näidendites üles astunud – see maja on ju lastele loodud.”
Nukuteatri juht Kersti Ojasalu hakkas samuti kohe kaasa mõtlema ja toetas tema mõtet igati. “Kerstiga jõudsime kohviku mõtteni ja tal ei tekkinud kahtlustki, et enneaegseid lapsi toetada,” muheles Sandra Liisa.
Ansambli Voordevinti koosseis oli samuti kohe nõus kaasa lööma ning on kontserdiks entusiasmiga valmistunud. Esitamisele tulevad ansambli liikmete Leho Aaslaiu, Janno Elmi ja Sigrid Leigri laulud. Lisaks eelmainituile toetavad pillimänguga Valdek Elmi karmoškal ja ukulelel ning Janek Elmi kitarril.
Heategevuslikku peale­lõunat toetab ka Hiiu Leht. Tulge toetage ka teie ja aidake enneaegseid vastsündinuid laupäeval, 20. augustil, kutsub Sandra Liisa Leigri. Etendus “Haldjasaar Hiiumaa” algab kl 15 ja kontsert kohe peale seda, orienteeruvalt kl 16.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist: