Connect with us

Uudised

Kärdla LM02 lõpetas jalgpallihooaja

KRISTI LINKOV
Jalgpalliklubi Kärdla Linnameeskond (LM)osales sel hooajal koguni nelja grupiga Eesti meistrivõistlustel. Lastest kõige vanemad osalesid U15 vanuse­klassis jalgpalli esi­liigas, koos kõikide Eesti tippudega – Narva Trans, Tallinna Kalev, Tabasalu JK, Tartu JK Tammeka, Maardu LM jt.
Esiliigasse pääsesid noormehed viimasena ja seda tänu eelmise hooaja suure­pärastele tulemustele. See, et minnakse vastamisi üle Eesti kõige paremate jalgpalluritega, oli teada algusest peale ning esimene mäng aprillis hilisema liiga võitja, Tallinna Kalevi vastu, kaotati koguni 12:0.
Pikalt mõeldi, kas nii hakkabki olema, et suured kaotused ja garanteeritud viimane koht liigatabelis, kuid õnneks nii ei läinud. Suurest kaotusest tehti treener Mario Degtjovi juhendamisel omad järeldused ning koht esiliigas tõstis poiste motivatsiooni ja soovi ennast tõestada.
Kokku mängiti 18 vooru, kodus-võõrsil põhimõttel ning meie võistkond sai kolm võitu, ühe viigi ja vastu tuli võtta 14 kaotust, mis kokkuvõttes tagas 10 kogutud punktiga liigatabelis eelviimase koha.
Liiga võitis kunagi Hiiu Kaluri koosseisus pallinud Atko Väikmeri juhendatud JK Tallinna Kalev.
Treener Mario Degtjovi sõnul oli võistkonna eesmärgiks võita ka kedagi “suurtest” selleks, et tuua lapsevanemateni ja jalgpallisõpradeni emotsioon, mida on võimalik saada vaid ennast ületades. “Noormehed tegid selle ära mängus Narva Transi vastu, kus saime kodumurul tunda, mis tunne on sellist väga rasket võitu saavutada,” ütles Degtjov.
Meie jalgpallurid lõid 10 väravat ning neile löödi vastu 63 väravat. Võistkonna mängijad on sündinud aastatel 2001–2003 ehk võistkonna keskmine vanus oli liiga kõige madalam – 17 mängijast 7 sünniaasta on 2003. Jaagup Kopli, Silvester Ilumets ja Kert Kütt lõid igaüks kolm väravat, Markus Pink lisas veel ühe.
Järgmisel hooajal saavad parimad 2001. aastal sündinud noormehed mängida U17 eliitliigas, mis koondab endas Lääne­maa ja Hiiumaa parimaid noori jalgpallureid, lisaks ka Kärdla Linnameeskonna esindusmeeskonnas koos täiskasvanud mängijatega.
2002 sündinud noormeestest parimad saavad samuti mängida U17 eliitliigas, osa neist ka veel U15 vanuserühma eest. Ülejäänud mängivad samas vanuserühmas veelkord, kuna U15 põhisünniaasta on järgmisel aastal 2003.
Hooaja lõpupidu
Võistkond mängis koosseisus Kert Kütt, Jaagup Kopli, Silvester Ilumets, Indrek Nõulik, Sven Aigar Tammeveski, Jaanus Sõmer, Andres Sõmer, väravavaht Karl Värva, Holger Sepma, Sten Ristmägi, Markus Pink, Ats Erk, Johannes Niinemägi, Hargo Liiving, Rasmus Padari, Kristjan Ugam, poole hooaja pealt liitus 2004 vanuse­rühmast Andris Valk.
Oma panuse andsid kohalikud kohtunikud, kes U15 mänge vilistamas käisid – Hergo Tasuja neljal, Marko Pruunlepp ja Tanel Klee kumbki kahel ja Sten Egert Tammeveski ühel korral.
Hooaja lõpupidu peavad jalgpallurid koos vanematega 13. novembril pubis Wabrik, kus võetakse hooaeg kokku, kiidetakse parimaid ja vaadatakse üheskoos suurtelt ekraanidelt jalgpalli.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...