Connect with us

Uudised

Kärdla Linnameeskond 04 hooaja kokkuvõte

Kristi Linkov
Sarnaselt oma vanematele klubikaaslastele, lõppes sel laupäeval ka U13 vanuseklassi liigahooaeg ja seda tubli neljanda kohaga.
U13 on jalgpallis veel selline vanus, kus Eesti meistri­võistlustel on võistlemas koguni 42 võistkonda, mis omakorda jagunevad kaheksasse regionaalsesse alagruppi.
Meie poiste alagrupi võitis kokkuvõttes Pärnu JK Vaprus 14 võiduga 18 võimalikust. Meie poiste kontosse läks kokku kirja kaheksa võitu, kaks viiki ja kaheksa kaotust. Kaotused tulid just sügishooajal, kui võistkonna senine liider Andris Valk asus mängima vanemate poiste ridades U15 vanuseklassis. Kuna jalgpall on just võistkondlik ala, siis tuleb anda kõigile võimalus ja nii need uued liidrid võist­konnas ka peale kasvavad.
Väravalööjatest said regionaalsesse edetabelisse koguni kaks Kärdla LM mängijat. Kermo Platov lõi hooajal kokku 12 väravat ning oli sellega kuues. Andris Valk sai ainuüksi kevadhooaja vältel kirja 11 väravat ja see tõi talle üheksanda koha.
Hooajal lõi väravaid 82 last kogu alagrupi peale. Eriti hea meel on, et meie jalgpalli­poistest sai jala “valgeks” koguni 12. Lisaks Kermole ja Andrisele lõid neli väravat Henri Paulus ja Karl Aleks Talvi, kolm väravat Karl Johanson, Martin Nurk ja Kevin Saarnak, kaks väravat Liisu Koppel ja Andro Suuster ning ühe silma said kirja Mairon Lõndso, Robin Rõmmel ja Sten Kerk.
Võistkonna eest andsid oma panuse: Jakob Valk, Karl Johanson, Sten Kerk, Kaspar Tammeveski, Karl Aleks Talvi, Meelis Sõmer, Andro Suuster, Kevin Saarnak, Robin Rõmmel, Kermo Platov, Henri Paulus, Oliver Piil, Martin Nurk, Mairon Lõndso, Liisu Koppel, Markus Kivi, Eiki Sören Mario Keskla, Andris Valk.
Järgmisel hooajal mängivad 2003 ja 2004 sündinud noor­mehed U15 vanuseklassis, kus mängijate põhivanuseks on 2003. aastal sündinud.
Üle saare kokku
Jalgpall on ideaalne näide sellest, kuidas kõik lapsed üle Hiiumaa saavad mitu korda nädalas ühe eesmärgi nimel kokku, treenivad Hiiumaa spordikoolis Mario Degtjovi juhendamisel ning Kärdla Linnameeskonna nime all võistlevad. U13 võistkonnas mängis hooajal 18 last, kellest kuus Kärdlast, neli Püha­lepast, kolm Käinast ja kolm Emmastest ning kaks Kõrgessaare kandist.
Kõige keerulisem on treeningute paikapanek busside sõiduplaani järgi. See on toonud välja ka kitsaskohad – näiteks on Kõrgessaare suunalt Kärdlas trennides pea võimatu käia nii, et ajad sobituksid ka Käina ja Emmaste suunal liiklejatele.
Siinkohal suur tänu kõikidele lapsevanematele, kes ei pea paljuks oma lapse huvi­tegevuse nimel tema trennidesse sõidutamist.
Lisaks kimbutab jalgpallureid ka suur ruumipuudus – olemasolev taristu ei võimalda kõikidele soovijatele piisaval arvul treeningute läbiviimist.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...