Jälgi meid

Uudised

Kärdla lennujaamale prognoositakse 300 000 eurot miinust

Kärdla Lennujaam. | Raul Vinni
Ärileht kirjutab, et Tallinna Lennujaam AS-i hinnangul ei peaks nemad teisi Eesti lennujaamu oma kulu ja kirjadega ülal pidama. 

Selleks, et Tartus, Pärnus, Kärdlas ja Kuressaares lennujaamad töötaksid ja lennukeid võõrustataks, eraldatakse riigieelarvest Tallinna Lennujaam AS-ile igal aastal 2,3 miljonit eurot. Kui teoorias peaks riigiettevõte suutma selle toetuse eest väikelennujaamade ülalpidamiskulud ära katta, siis praktikas on kõik regionaalsed lennujaamad suures puudujäägis.

Suurimad puudujäägid on vähese liiklusega Tartu ja Pärnu lennujaamades, aga ka saartel. 

Juba aastaid katab Tallinna Lennujaam AS ka Kärdla lennujaama ülalpidamiskulusid, sest omavalitsusega kulude hüvitamise kokkulepet pole. Tänavu prognoosib riigifirma Kärdla lennujaama kahjumiks 296 000.

Kliimaministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamägi sõnul aga tulekski riigi toetust Tallinna Lennujaamale vaadata kogumis, kus üldise tulu pealt kaetakse väiksemate miinuseid.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.