Connect with us

Uudised

Kalatorditegu läks korda

Tuuli Tammla
Eesti sai 100 aastaseks ja mida sellel päeval ikka targemat teha kui valmistada üks asine kalatort. Eriti sobib kalatorditegu kokku Kärdla kauplusega Kala ja Võrk ning just seal kõnealune torditegu aset leidiski.
Tasuta üritus oli alguses välja reklaamitud kui tegevus lastele, millest võisid osa võtta ka kõik kalahuvilised vanemad. Läks aga nii, et tordi­tegemise ajaks tuli kohale ainult kaks poissi, kes ka torditegemisele rohkem kullimängu eelistasid. Appi tulid nii poiste vanemad kui kaupluse töökas kollektiiv ja tort sai plaanitud ajaks valmis.
Õnneks sööjatest puudu ei olnud. Oli tunne nagu oleks poes olnud salakaamera, mis torditegemise otse hiidlaste mobiiltelefonidesse kuvas, sest nagu viimane “kirss” sai tordile pandud, täitus ruum nagu võluväel rahvaga. Mõne minutiga oli hõrgutis nahka pandud ja sellest oli torditegijatel ainult hea meel. Sa mõtle kui hirmus oleks olnud, kui kõik oleks tegijaid kiitnud, aga laualt keegi ühtegi tükki võtnud poleks.
Mina omalt poolt tänan kõiki lapsi, kes saatsid meile pildi kujul oma nägemuse tordist. Parimaks kavandiks tunnistasid kohtunikud Kärdla neiu Neidi Harjaku töö. Tema sai auhinnaks minu raamatu “Teekond kalameheks” ja pudeli kihisevat kohalikku käsitöölimonaadi.
Samuti suured kiitused Mari Värvale, kes kogu eeltöö selleks, et tort ka päriselt valmis saaks, kodus ära oli teinud. Ja kui keegi arvab, et see kalatort oli üks hirmus kaloripomm, mida pole üldse mõistlik süüa, siis seekordse tordiga nii ei olnud. Meie tordi sisse läks mee ja tilliga suitsutatud lõhe, värskelt soolatud sellekevadine vikerforellimari, toorjuust, maitsestamata jogurt jms. Isegi tordipõhjades polnud kübetki teraviljajahu, vaid need koosnesid peaasjalikult taliorasepulbrist. Loomulikult me kõiki nüansse ära ei räägi, sest mingi teadmisrõõm peab jääma ka neile, kes võtsid vaevaks ise kohale tulla.
Kokkuvõtlikult võib öelda, et oli igati lahe üritus ja pole võimatu, et sedamoodi vabariigi aastapäeva tähistamine kaupluses Kala ja Võrk võib saada traditsiooniks, aga see polnud lubadus.

Hanno Kask
Ettevõtmise algataja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...