Connect with us

Uudised

Kaks pronksi kergejõustiku EMVlt

| Hiiu Leht
Kadi Kiiver
Kergejõustikuklubi Hiiker ja Hiiumaa spordikooli õpilased naasid talvistelt A- ja B-vanuseklassi Eesti meistrivõistlustelt (EMV) kahe pronksmedaliga. Veebruari alguses Tallinnas peetud võistlustelt tõid medalid koju Joel Hiis 200 meetri (m) jooksus ja Edgar Liiber kuulitõukes.
Treener jäi väga rahule
Joel Hiis (14) saavutas kuni 16aastaste poiste B-vanuseklassi 200 m jooksus 29 osaleja seas väga tubli kolmanda koha tulemusega 24,86 sekundit (liidri aeg oli 23,25 s). Samas jooksus sai samuti väga hea aja Marcus Mäll (13), kes saavutas viienda koha ajaga 25,30 s.
60 m jooksus oli Joel Hiis 34 osaleja seas viies ajaga 7,61 sekundit ning Marcus Mäll kaheksas ajaga 7,76 sekundit.
Treener Toivo Pruul ütles, et jäi poistega väga rahule: “Maakonna meistrivõistlustel olid Marcus Mäll ja Joel Hiis teistest peajagu üle ja sellepärast nad kaasa kutsusin. Kui aus olla, poleks ma uneski näinud, et mõlemad sprindipoisid finaali saavad – kuid Joel jooksis välja viienda, Marcus kaheksanda koha.”
Pruul meenutas kunagisi tugevaid jooksjaid Ülari Kaibaldit ja Hannes Vaidlat, kellest viimane tegi 14aastasena Hiiumaa ja TV10 Olümpiastardi ajaloo kõigi aegade parema tulemuse 50 m jooksus, sprintides ajaga 6,2. Kaibald oli A-vanuseklassi Eesti meister ja hilisem Eesti pronks.
“Kuid kaht nii kõva sprindipoissi kui Joel ja Marcus täna, pole minu mäletamist mööda Hiiumaa ajaloos korraga olnud,” lisas treener ilmse uhkustundega. Pruul tunnustas, et kuigi Hiis enne võistlust haigestus, oli tema tahtmine osaleda niivõrd suur, et mitteosalemine ei tulnud kõne allagi.
“Medal tuli alalt, millega ma otseselt pole varem tegelenud, seetõttu olen väga õnnelik,” kommenteeris oma head sooritust 200 m jooksus Hiis, kelle põhialaks on hoopis 60 m jooks.
Kergejõustikku hakkas Hiis harrastama alles eelmisel aastal, varem mängis ta jalgpalli.
Väärtuslik pronks
Edgar Liiber (16) tõukas kuni 18aastaste noormeeste A-vanuseklassis kuuli 15,19 m. 20 osaleja seas andis see tulemuseks kolmanda koha.
Kuus aastat kergejõustikutrennis käinud noormees kommenteeris oma pronksi ja ametliku isikliku rekordi saavutamist tagasihoidlikult: “Jäin peaaegu rahule, kuid alati saab paremini.”
Treener Toivo Pruul lisas: “See, et Edgar medali sai, on väga positiivne. Vabariiklikus üldedetabelis hoidis ta viiendat-kuuendat kohta, aga võistlusel suutis endast eespool olevaid poisse edestada. Kahest neist küll jaks üle ei käinud, kuid kuna Edgar on aasta lõpus sündinud poiss, on tema tulemus eakaaslastega võrreldes väga hea!”
Eller parandas isklikku rekordit
Tütarlaste B-vanuseklassis osalesid EMV-l 14aastased Kelly Nurk, Anna-Brita Tall ja Kristina Joarand. Nurk saavutas kaugushüppes tulemusega 4,79 m 39 osaleja seas väga tubli üheksanda koha. Tall hüppas 4,54 m, mis andis kokkuvõttes 20. koha. Joarand jooksis 200 m ajaga 28,69 ja tuli 38 osaleja seas 20. kohale.
Neidude A-vanuseklassis osales Marta Eller (15) kahes jooksus ja saavutas mõlemal korral kümnenda koha: 1500 m jooksus aeg 6.09,01 ja 800 m jooksus aeg 2.47,44.
“Marta puhul oli väga tubli see, et ta parandas oma isiklikku rekordit 800 m jooksus umbes 15 sekundit, mis on tegelikult meie tingimuste juures ülihea tulemus,” kiitis Pruul.
Ta nentis, et kahjuks ei ole saarel olemas sisetingimusi, kus saaks pikamaajooksu harjutada ning seetõttu on meie sportlased paljude teiste jooksjatega ebavõrdses olukorras. Tema hinnangul on meie noorte jõudmine Eestis kümne või kahekümne hulka juba väga hea tulemus.
Pikisilmi ootavad Hiiumaa kergejõustiklased sisehalli, et tingimused konkurentidega muutuksid võrdsemaks ja saaks harrastada alasid, mida praegu ei saa.
KRISTI LINKOV
Hiiumaa
spordikooli direktor

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...