Connect with us

Uudised

Kaks hiidlaste projekti Hooandjas

Ühisrahastus­platvormil Hooandja ootavad toetust kaks projekti Hiiumaalt: Kärdla lasteaed kogub raha digi­klaveri soetamiseks ja Susanna Veevo muinasjuturaamatu avaldamiseks.

Neljapäevase seisuga oli Kärdla lasteaia digiklaveri soetamiseks kogutud 1190 eurot. Oma panuse oli andnud 51 hooandjat. Tänase seisuga saab hoogu anda veel 15 päeva.

Algselt oli lasteaia eesmärk koguda 925 eurot, aga koostöös EV100 ühis­kingitusega “Igal lapsel oma pill” suurendati eesmärgiks seatud summat 1600 euroni. Digiklaveri soetamiseks loodetakse Hooandja abiga koguda 75 protsenti eesmärgist ehk 1200 eurot. Ülejäänud summa tuleb EV100 “Igale lapsele oma pill” eelarvest. See võimaldab lasteaial soetada palju kvaliteetsema pilli, mida saab kasutada ka suuremas saalis. Lisaks ostetakse ka klaveritool, -jalad ja -kott.

Muusikaõpetaja Rita Lepland selgitas, et digiklaver võimaldaks Kärdla lasteaias muusikatunde ja muid muusikalisi ettevõtmisi mitmekesistada. Lasteaias küll juba on üks klaver, kuid seda ei saa teisaldada. Digiklaveri vajadus tulenebki sellest, et paljud muusikatunnid ja kontserdid toimuvad väljaspool lasteaia saali. Üle kümne korra aastas kutsutakse lapsi esinema lasteaiast väljaspoole, mille tarbeks on kaasaskantav digiklaver väga vajalik. Lepland, et samuti võimaldab digiklaver erinevat kõla­kasutust, et õpetada lastele uusi muusikastiile, aga suurendab ka muusikapalade väljendusrikkust.

Teine teos Hooandjas

Noore autori Susanna Veevo järjekorras juba teist raamatut “Muinasjutud kuu pealt” on seni toetanud 12 hooandjat 319 euroga. Eesmärgiks on seatud koguda 1700 eurot ja projekti saab toetada veel 19 päeva.

Veevo tutvustab end Hooandja lehel kui noort isehakanud kirjanikku, kelle esimesed lühijutud valmisid juba eelkoolieas. 2016 ilmus Hooandja abiga Veevo esi-
mene lasteraamat “Suvi saarel”, mida saatis kiire edu – raamat on peaaegu täielikult läbi müüdud.
“Muinasjutud Kuu pealt” on algklassidele mõeldud lühijuttude kogumik, mille tegevused leiavad peamiselt aset Kuul. Jutud on fantaasia­küllased ja kaasa­haaravad, pannes lugeja uskuma, et temagi rändab kosmoses koos brannosauruse Nora, kosmonaut Roberti ja vana Kuu endaga.
Raamatu illustreerib Susanna Veevo õde Agnes Isabelle Veevo. Lisaks paberraamatule plaanib Veevo välja anda ka e-raamatu ja audioraamatu, mida jagab vaid Hooandja toetajatele.

Autori sõnul on teos virtuaalselt põhimõtteliselt valmis, veel on vaja paika panna vaid viimased nüansid. Autori eesmärk on raamat kaante vahele saada aasta lõpuks ning novembri teises pooles teha esitlusi Tallinnas, Tartus ja Hiiumaal.

Hooandja on ühisrahastus­platvorm, kus koguda toetust loominguliste ideede ellu­viimiseks ning kus kohtuvad tegijad ja hooandjad, et ühisel jõul huvitavad, põnevad ja lennukad mõtted teoks teha.

Ühisrahastusplatvormi idee on vahendada toetust paljude toetajate ühisel jõul, sest rohkelt väikseid summasid teeb sama välja, mis üks suur.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....