Connect with us

Uudised

Kaks FC Hiiumaa noormängijat said treenida Soomes Kotkas

erakogu
Kaks FC Hiiumaa noormängijat Kermo Platov ja Karl Värva treenisid nädala Soomes.
25. novembrist 1. detsembrini harjutasid 2003 sündinud Platov ja 2004 sündinud Värva jalgpalli esiliigas palliva klubi FC KTP Kotka juures.
Noormehed aitas huvitava väljakutseni nende U17 eliitliiga treener Theimo Tülp. “Suuresti avanes suure­pärane võimalus seetõttu, et mu hea sõber Jaanus Reitel on seal juba aasta aega treener,” selgitas Tülp. Uuest aastast siirduvad Eestist sealse esindusmeeskonna satsi juhtima kaks Eesti jalgpallilegendi Argo Arbeiter ja Indrek Zelinski.
Noormängijad treenisid Jaanus Reiteli juhendamisel kord päevas ning elasid klubile kuuluvas korteris.
FC Hiiumaa U16 ja Läänemaa/Hiiumaa U17 eliitliiga ühisvõistkonnas väravavahi positsioonil mängiva Karl Värva sõnul on treeningud rasked: “Tase on väga kõrge, kuna teeme trenni endast vanematega.” Nimelt treenivad nad koos U18 ja U20 noormeeste ja esindusmeeskonnaga.
Noormehed mängivad jalgpalli sisehallis, kus on 16 kraadi sooja, mis neile eriti rõõmu tegi. “Saime lühikese dressiga trenni teha ilma, et varbad ära jäätuvad,” ütles Karl Värva, et treeningu­tingimused on täpselt vastupidised sellele, millega nad Hiiumaal harjunud.
Treener Theimo Tülp ütles, et Kotka klubi jäi meie noormeestega rahule. “Tagasi­sidena öeldi, et noormehed on viisakad ja toredad noormängijad, kes oma sportliku tasemega saavad kenasti hakkama omavanuste eakaaslaste hulgas.”
Tülbi sõnul tuleb kindlasti teha lisatööd tehnilise taseme hoidmise ja parandamisega ning poisid vajavad konkurentsivõimelisi treeninguid ja võistlusmänge. Igapäevaselt treenivad noormehed Hiiumaa spordikoolis treener Mario Degtjovi käe all.
MTÜ Hiiumaa Jalgpall tänab Theimo Tülpi, jalgpalli­klubi KTP Kotka ja treener Jaanus Reitelit suurepärase võimaluse eest.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa Jalgpall
Foto on erakogu

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...