Connect with us

Uudised

Käina spordikeskus esitles lennukaid tulevikuplaane

Kärolyn Kongi
EOK tunnustusplaadi saanud Käina spordi­keskuse juhataja Hannes Maasel esitles plaadi pidulikul avamisel keskuse arenguplaane, mille täismahus teostumisel saab sellest Hiiumaa elamuskeskus.
Kolmapäeval avas Hiiumaa vallavanem Reili Rand pidulikult EOK poolt Käina spordi­keskusele annetatud EOK tunnustusplaadi.
Vallavanem tunnustas kes­kuse meeskonda, rõhutades, et maja tegeliku sisu loovad inimesed spordikeskuse sees: “Teie tubli töö on põhjus, miks saame siin Hiiumaa esindus­spordikeskuse juures selle auväärse plaadi avada.”
Plaat paigaldati esialgu Käina spordikeskuse praeguse sissepääsu juurde. Keskuse juht Hannes Maasel ütles avamisel, et see jääb plaadi ajutiseks asukohaks. “Kui tulevikus spordikeskuse uus osa valmis, siis paneme selle hoopis sinna peaukse juurde,” teatas Maasel.
Lennukad tulevikuplaanid
Spordikeskuse juht ja arendaja Hannes Maasel sõnastas eesmärgi: Käina spordikeskusest peaks tulevikus kujunema Hiiumaa elamuskeskus, kus tervel perel võimalus koos aega veeta.
Keskuse tulevased investeeringud said kokku lepitud juba Hiiu ja Käina valla ühinemisel. Jaanuaris või veebruaris selgub, kas lisaks tuleb ka Euroopa Liidu toetus piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) programmist.
Maaseli sõnul planeeritakse spordikeskust laiendada ja juurde rajada interaktiivne Hiiumaad tutvustav ekspositsioon, uus sissekäik ja kohvik ning bowlingusaal. Juhul, kui Euroopa Liidu toetust ei tule, ehitatakse keskuse korralik sissepääs koos kohvikuga, tegemata jääb ekspositsiooni osa.
“Hiiumaa ootus ja unistus on see, et nii Käina elamuskeskus kui ka Kärdla kesk­väljak saaksid toetuse,” kinnitas Reili Rand. “Mõlemad projektid on hindamisel ja saanud esialgse positiivse otsuse, kuidas kujuneb lõplik otsus, seda veel ei tea.”
Maaseli sõnul on neil kavas hoone ka soojustada ja korda teha välisviimistlus. Ka selle projekti eelarve ja projekt on juba olemas. Kavas on müüa hoone bürooosa ASile Dagöplast ja rahastada eel­nimetatud töid müügitulust.
Soodustus kõigile hiidlastele
Rand edastas avamisel hiidlastele ka rõõmusõnumi. Nimelt otsustas Hiiumaa vallavalitsus kolmapäeval laiendada seni vaid Käina valla elanikele kehtinud spordikeskuse soodustust 1. jaanuarist kõigile hiidlastele.
Seni said Käina valla kodanikud soetada spordikeskuse kuukaardi, 10 ja 15 korra pääsmed 5 eurot soodsamalt, uuest aastast kehtib soodustus kõigile Hiiumaa valla sissekirjutusega inimestele.
“Endise Käina valla elanike jaoks ei muutu küll midagi, aga arvan, et see on hea uudis ülejäänud hiidlastele,” ütles Rand.
“Loodame, et kõigile soodsam võimalus suurendab spordikeskuse külastajate arvu ja teeb sellega soodustuse rahaliselt tasa,” ütles Rand. Tema sõnul on oluline inimeste heaolu ja omavalitsuse huvi on, et spordikeskus oleks maksi­maalselt kasutuses.
Spordikeskuse administraatori Kaia Põtteri sõnul on see väga hea uudis: “Inimesed on arvestanud sellega, et tavaliselt ei lähe kunagi midagi soodsamaks, aga see on hea märk, et valdade ühinemisega pole midagi halvemaks läinud, vaid hoopis paremaks.”

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...