Connect with us

Uudised

Kaija Kokkota teadustöö pälvis tähelepanu

Siret Lahemaa
Lauka põhikooli 9. klassi õpilase Kaija Kokkota uurimustöö “Mailaht – jäänukjärv”, pääses Eesti esimese õpilasteadustööde konkursi teise vooru.
Kaija Kokkotal õnnestus pääseda õpilasteadustööde konkursi teise ehk stendiettekannete vooru tööga, mis käsitleb Ogandi külas asuvat merelahest tekkinud järvekest.
Teise vooru valiti 80 tööd konkursile esitatud 147st. Eriti väärtuslikuks teeb tema saavutuse see, et vaid 16 töö autorid olid põhikooliõpilased.
Töö pakkus huvi
Esimest õpilaste teadustööde festivali peeti 24. ja 25. aprillil Tallinnas energiakeskuses. Kokkota rääkis, et avapäeval oli pinget rohkem, sest toimus tööde hindamine ning kolm žüriiliiget intervjueerisid osalejaid.
Pidulik auhindamine oli õhtul, noortele esinesid
Grete Paia ja trummimängijate bänd.
“Mina küll ei saanud auhindu, kuid ma pole sellest sugugi nördinud, sest tunnustus oli juba seegi, et pääsesin edasi ja sain võimaluse oma uurimust laiema publiku ees esitleda,” oli Kaija Kokkota saavutatuga rahul.
Teisel päeval oli üritus avatud ka külalistele, keda meelitas ligi ka Stig Rästa ja Elina Borni esinemine. Toimusid teadusteatrid, näiteks esines telesaate “Rakett 69” teadusteater.
“Rõõmu tegi, et rahvas oli siiski piisavalt uudishimulik, et minu ekspositsiooniga tutvuda. Näiteks said huvilised mu stendi juures vaadata mikroskoobiga Mailahe äärest pärit samblaid, samblikke ning isegi putukaid, katsuda ja imetleda sealt leitud põdrasarve ning näha linnusulgi ja loomakarva tuusti.”
Koolijuht: Võite olla uhked!
Töö “Mailaht – jäänukjärv” ja selle ettekandja hakkasid silma Konguta kooli direktorile Liina Tammele. “Ta tutvustas oma ettekannet väga asjatundlikult, oli sõbralik ja viisakas suhtleja. Oskas anda palju täiendavat infot ja näitas lisaks põnevaid materjale,” kiitis Tamm Lauka kooliperele saadetud kirjas Kaija Kokkota stendiettekannet. “Olin rõõmus noore inimese üle. Võite väga uhke olla oma kooli esindamise eest õpilase poolt ja kiitke ka õpilast ja juhendajat!” lisas ta.
Lauka põhikooli õpetaja Krista Rannast ütles, et Kaija on huvitatud paljudest õppeainetest – ajalugu, bioloogia, geograafia jt.
Igal õppeaastal on ta osalenud mitmel aineolümpiaadil – bioloogia, geograafia, eesti keel, ühiskonnaõpetus, ajalugu ja saanud auhinnalisi kohti.
Õpetaja rääkis, et eriti head tulemused on Kaijal bioloogias – ta on juba kolmel korral osalenud vabariiklikul bioloogia­olümpiaadil ja iga kord võitnud teise kategooria diplomi, mida omistatakse teise kuni neljana koha saanud õpilastele. Ka sel õppeaastal ootab teda ees bioloogiaolümpiaadi vabariiklik voor, mis peetakse 15.–16. mail Luual.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...