Connect with us

Uudised

Kahe klassi koostööpäev õnnestus

erakogu
Koostööpäeva mõte sai alguse 1. septembril, kui kaks seitsmendate klasside klassi­juhatajat Aave Kark Lauka põhikoolist ja Vladimir Barinov Kärdla põhikoolist olid Koolirahu väljakuulutamisel Kärdla linnapargis ning otsustasid korraldada oma õpilastele midagi huvitavat. Mõte hakkas meeldima ja 21. septembril sai teoks esimene kohtumine. Nii oligi kolmapäeval Lauka koolis eriti suur 7. klass – 18 õpilast, sest Kärdla õpilased võtsid osa tundidest, mis olid tunniplaanis Lauka õpilastel.
Eesti keele tunnis kordas õpetaja Siiri Pielberg sõnaliike. Matemaatikatundideks oli õpetaja Aave Kark koostanud töölehed, mida lahendati paaris, toimus matemaatiline viktoriin nutivahendite abil ja selgitati välja ka parim arvutaja äpi Math Duel abil. Parim arvutaja oli Merili Tursk Laukalt ja napilt jäi teiseks Maribel Tubala Kärdlast. Geograafiatunnis, mida andis seekord õpetaja Siret Lahemaa, palus ta Lauka õpilastel tutvustada oma kooliümbrust, kasutades tahvel­arvutis Lensoo äppi.
Kehalise kasvatuse tund toimus kogu kooliperele korraga, mis oli Kärdla õpilaste jaoks teistmoodi kogemus. Õpilased jagati võist­kondadesse ja koos pidid nad osalema erinevatel võistlustel: jalgpall, kettaheide, saali­hoki, teatejooks, fotojaht, iluvõimlemine, vasaraheide, odavise. Tegelikult olid need ainult alade nimetused, päriselt tegid õpilased naljakaid võistlusi nagu näiteks jooks palli pudrunuial hoides, noole­mäng jms.
Koolipäev oli toimekas ja põnev. Kärdla õpilased kiitsid Lauka söökla toitu. Neid üllatas, et lauad olid kohe kaetud ja õpilased sõid vaikselt. Huvitav oli nende jaoks ka see, et koolikell helises ainult tunni alguses ja ei pidanud jooksma eri majade vahel, et järgmisse tundi jõuda.
Linda Jürimäe Kärdla põhi­kooli 7. B klassist ütles, et talle meeldis kõige rohkem see, et lapsed olid sõbralikud ja abivalmid. “See päev oli väga tore, saime juurde uusi tuttavaid. Mina ootan juba väga teist kohtumist,” hindas koostööpäeva toredaks ka Lauka põhikooli 7. klassi õpilane Anni Kark.
Samasugused tunded valdasid ka meid, õpetajaid. Päev täitis oma eesmärgi – uued sõbrad said leitud ning oli põnev ja hariv päev.
Järgmine kohtumine toimub juba teisel veerandil ja seekord Kärdla põhi­koolis. Meie soovitus on, et ka ülejäänud klassid ja koolid võiksid teha neid toredaid koostööpäevi!
Aave Kark
Vladimir Barinov

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....