Connect with us

Uudised

Kadrilaadal kohtuvad andekad inimesed

Ingrid Prikk
Hiiumaa valla Kärdla lasteaia direktori Tiina Hinno sõnul toob igaaastane kadri­laat esile, kui palju andekaid inimesi meie ümber on.
Laadalettidele tõid lapse­vanemad ja lasteaiatöötajad omavalmistatud küpsetisi, hoidiseid ja käsitööd.
“Superinimesed on meie ümber ja kui palju andeid neil on,” rääkis direktor. Ta oletas, et laadata ehk ei saakski teada, kui palju oskusi tegelikult lapsevanematel ja ka lasteaia töötajatel on.
“Igapäevaselt tuuakse laps lasteaeda ja minnakse oma igapäevatöö juurde, aga kadri­laadaks tehtud käsi­töö ja küpsetised näitavad, mida kõike nad oskavad,” jagus Hinnol kõigi kohta kiidusõnu.
Oma abikäe ulatasid ka Piret Põllu, kes tegi ilutoas näomaalinguid, noorsoopolitseinik Kädu Aasma ja uurija Lya Uibo, kes tegelesid lastega turvatoas, kus lapsed vastasid küsimustele ja läbisid takistusrada, Grete Olev aga kehastus Pipiks ja tõstis laadaliste tuju.
Lasteaia õppealajuhataja Ingrid Priki sõnul oli turvatuba, mille eestvedajad Uibo ja Aasma olid, üks populaarsemaid laadal. “Politseinike sõnul oli nende juurde kogu aeg järjekord. Eriti tore oli, et ka lapsevanemad kontrollisid oma teadmisi,” rääkis ta.
Kadrilaada toimumisele aitasid kaasa ka AS Hansa Bussiliinid, Hiiumaa vald ja kauplus Laurus, kes kõik laada tarbeks meeneid andsid.
20 seelikut ja 20 vesti
Neljapäeval juba üheksandat korda toimunud kadrilaadal koguti tänavu raha stiliseeritud rahvariiete soetamiseks. Laat oli nii menukas, et ligi 150 loteriipiletit said müüdud juba enne laada lõppu.
Ka laadatulu oli rekordiline. Rohkem, 720 eurot on teenitud vaid korra – 2012. aastal.
Kadrilaadal teenitud 675 euro eest saab lasteaed soetada umbes 20 kleiti ja 20 vesti. Raha otsustati korjata just stiliseeritud rahvarõivaste tarbeks, sest lapsi kutsutakse tihti ka väljapoole lasteaeda esinema. “On tore, kui nad saavad sel puhul selga panna ilusad ja ühesugused rõivad,” ütles Hinno.
Hinnot rõõmustas, et laadal osalejate seas oli palju inimesi, kes lasteaiaga praegu veel seotud pole. “Oli koolilapsi, vanavanemaid ja perede tuttavaid. Kuna kadrilaat on mõeldud ka kui avatud uste päev, on osalejad väljapoolt lasteaeda igati tere­tulnud,” ütles direktor.
Ta selgitas, et tänu laadale saavad hoonega tutvuda näiteks ka alumise korruse lapsed, kes tulevikus vanemaks saades teise korruse rühmaruumidesse kolivad.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...