Connect with us

Uudised

Kadrilaadal kohtuvad andekad inimesed

Ingrid Prikk
Hiiumaa valla Kärdla lasteaia direktori Tiina Hinno sõnul toob igaaastane kadri­laat esile, kui palju andekaid inimesi meie ümber on.
Laadalettidele tõid lapse­vanemad ja lasteaiatöötajad omavalmistatud küpsetisi, hoidiseid ja käsitööd.
“Superinimesed on meie ümber ja kui palju andeid neil on,” rääkis direktor. Ta oletas, et laadata ehk ei saakski teada, kui palju oskusi tegelikult lapsevanematel ja ka lasteaia töötajatel on.
“Igapäevaselt tuuakse laps lasteaeda ja minnakse oma igapäevatöö juurde, aga kadri­laadaks tehtud käsi­töö ja küpsetised näitavad, mida kõike nad oskavad,” jagus Hinnol kõigi kohta kiidusõnu.
Oma abikäe ulatasid ka Piret Põllu, kes tegi ilutoas näomaalinguid, noorsoopolitseinik Kädu Aasma ja uurija Lya Uibo, kes tegelesid lastega turvatoas, kus lapsed vastasid küsimustele ja läbisid takistusrada, Grete Olev aga kehastus Pipiks ja tõstis laadaliste tuju.
Lasteaia õppealajuhataja Ingrid Priki sõnul oli turvatuba, mille eestvedajad Uibo ja Aasma olid, üks populaarsemaid laadal. “Politseinike sõnul oli nende juurde kogu aeg järjekord. Eriti tore oli, et ka lapsevanemad kontrollisid oma teadmisi,” rääkis ta.
Kadrilaada toimumisele aitasid kaasa ka AS Hansa Bussiliinid, Hiiumaa vald ja kauplus Laurus, kes kõik laada tarbeks meeneid andsid.
20 seelikut ja 20 vesti
Neljapäeval juba üheksandat korda toimunud kadrilaadal koguti tänavu raha stiliseeritud rahvariiete soetamiseks. Laat oli nii menukas, et ligi 150 loteriipiletit said müüdud juba enne laada lõppu.
Ka laadatulu oli rekordiline. Rohkem, 720 eurot on teenitud vaid korra – 2012. aastal.
Kadrilaadal teenitud 675 euro eest saab lasteaed soetada umbes 20 kleiti ja 20 vesti. Raha otsustati korjata just stiliseeritud rahvarõivaste tarbeks, sest lapsi kutsutakse tihti ka väljapoole lasteaeda esinema. “On tore, kui nad saavad sel puhul selga panna ilusad ja ühesugused rõivad,” ütles Hinno.
Hinnot rõõmustas, et laadal osalejate seas oli palju inimesi, kes lasteaiaga praegu veel seotud pole. “Oli koolilapsi, vanavanemaid ja perede tuttavaid. Kuna kadrilaat on mõeldud ka kui avatud uste päev, on osalejad väljapoolt lasteaeda igati tere­tulnud,” ütles direktor.
Ta selgitas, et tänu laadale saavad hoonega tutvuda näiteks ka alumise korruse lapsed, kes tulevikus vanemaks saades teise korruse rühmaruumidesse kolivad.

Veel lugemist:

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...