Jälgi meid

SISUTURUNDUS

Juuksekasvu vitamiinid – kellele ja miks?

Juuksekasvu vitamiinid on tänapäeval müügil nii apteekides, ilutooteid pakkuvates kauplustes ja osades ilusalongides kui ka mõningate toidupoodide lettidel. Kindlasti on juuksekasvu vitamiinid muutunud populaarsemaks kui kunagi varem, kuid kellele need juuste vitamiinid vajalikud on ja miks?

Millisel põhjusel võiks juuksevitamiine tarbida?
Juustega seoses võib olla erinevaid muresid – seda nii naistel kui ka meestel. Juuksed võivad olla haprad ja kergesti murduda, mõnel juhul langeb liiga palju juukseid, juuksed hõrenevad või lihtsalt ei kasva. Vahel võivad olla juustega seotud mured ka seotud stressiga või ei sobi juuste pesemiseks või hooldamiseks valitud tooted. Samuti võivad juukseid kahjustada nii külm ilm, kuum päike kui ka juuste kuumtöötlemine ilma selleks spetsiaalselt ettenähtud juuksekaitsevahendeid kasutamata. Juuste, naha ja küünte tervis sõltub suurel määral ka mitmekülgsest toitumisest, kuid  juuste vitamiinid võib võtta ka toidulisandina igapäeva toidule juurde.

Juuksekasvu vitamiinid – millised valida?

Kuna juuksekasvu vitamiinid on mitmetel erinevatel tootjatel, siis anname järgnevalt lühikese ülevaate erinevatest toodetest. Juuksekasvu vitamiinid meestele ja naistele on osade tootjate puhul erinevate toodetena. Näiteks Ivybears kummikommid on 100% taimsed ja gluteeni- ja sojavabad. Vitamiinid on toodetud ilma kunstlike magusainete ja maitsetugevdajateta. Toote valikus on Ivybears juuksekasvu kiirendavad kummikarud aga ka multivitamiini kompleks ja kollageeni ning hüalüroonhappe vitamiinid. Placent Activ on paljudele Eestis teada eelkõige juukseampullide tootjana (nagu ka Vita-Age krinofort ampullid), kuid olemas on ka Placent Activ juuksekasvu vitamiinid, mis sisaldavad C-, D- ja erinevaid B-rühma vitamiine ja mineraalaineid. Juuksekasvu vitamiinid kiirendavad juuksekasvu ja vähendavad juuste väljalangemist. Provisor ilu kummikommid, mille koostises on muuhulgas biotiin ja tsink, aitavad hoida juukseid normaalsena. Lisaks kummikommidele võiks kasutada ka teisi juuksehooldustooteid, et ka välispidiselt hooldada oma juukseid vastavalt juuste tüübile (kuivad, rasused, õhukesed, paksud). Juuksehooldustoodetena on nii juuksetoonikuid, maske kui ka erinevaid ampulle nii meestele kui naistele, mis aitavad taastada ja soodustada juuksekasvu (näiteks Crescina ampullid).

Milliseid vitamiine võiks veel võtta?

Kui eelpool nimetatud tooted keskenduvad vaid juustele, siis tegelikult võiks mõelda ka sellistele komplekstoodetele, mis sisaldavad vitamiine nii juuste, küünte kui ka naha tervise parandamiseks ja seda kõike ühe tootena. Kui kummikarud ei meeldi, siis on võimalik vitamiine manustada ka lahustuva pulbri, kapslite või tablettidena ja osa vitamiine ka liposoomsel kujul. Seega igaüks leiab endale sobiva viisi. Kui juuksekasvu vitamiinid parandavad juuste tervist, siis ka ilusad ripsmed on iga naise unistus. Muidugi võib olla lahenduseks leida volüümi andev, tihendav ja pikendav ehk parim ripsmetušš, kuid ka loomulikud ripsmed võiksid aeg-ajalt saada turgutust. Kaunite ripsmete saavutamiseks võiks läbida umbes kuu aega kestva ripsmeseerumi kuuri, mis tugevdab ripsmeid ja muudab need pikemaks ning tihedamaks. Ripsmeseerumeid müüakse nii ilutooteid müüvates kauplustes kui ka apteekides, kust leiavad ka need, kelle silmad on ülitundlikud endale sobivaid tooteid – näiteks  ripsmetušš tundlikele silmadele on lahendus sellistele naistele, kelle silmad lähevad tavalist ripsmetušši kasutades punaseks või vesiseks.

 

 

Veel lugemist:

UUDISED

Lauka jaanipidu algas Loode-Hiiumaa külaseltsi lavastatud näidendiga “Mutionu pühadepidu”.

GALERIID

HiiuIngel on esimene Eesti lipu all seilav puulaelaev, kes osaleb maailma suurimal purjeõpperegatil Tall Ships Races. Esmaspäeval anti Kärdlas otsad, et sõita regati alguspaika...

UUDISED

Tõenäoliselt Hiiumaa ilusaim jaanipidu peeti 23. juunil Kalanas. Sume suveõhtu ja hea muusika oli kokku toonud palju noori ja vanu.

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...