Jälgi meid

Uudised

Joogaõpetaja: Jooga toetab rasedust

The Yoga Island
Sel pühapäeval saavad sünnituse ootel naised tulla sünnituseks ettevalmistavasse joogatöötuppa koos tugiisikuga. Sellist võimalust pole Hiiumaal varem pakutud.
Joogaõpetajad Kadri ja Max Romano on lapseootel naistele korraldanud birthlight-jooga [tõlkes sünnivalguse jooga – toim] tunde Kärdlas juba kolm aastat.
“Huvilisi leidub, aga loomulikult on kaader neis tundides väga voolav – rasedus saab ju üks hetk lihtsalt otsa,” naerab joogaõpetaja Kadri Romano, kelle peres kasvamas kaks last.
“Birthlight-jooga on terviklik lähenemine lapse­ootusele ja emaks saamisele,” kummutab Kadri müüdi, justkui oleks jooga rasedale kuidagi ohtlik.
Tund rasedate joogas algab alati vestlusringiga, kus saab jagada lapseootusega seotud rõõme ja muresid ning kogu asja eesmärk on aidata naisel raseduse ja teistsuguse iseendaga kohaneda.
Tähtis roll on selle juures kindlasti inimestel, kes sel ajal on raseda kõrval ning sellele keskendubki sünnituseks ettevalmistav töötuba.
“See poolteist tundi on mõeldud pigem neile, kelle rasedus juba lõpusirgel – siis on sünnitusel kõik värskelt meeles,” selgitab Kadri. Ta lisab, et tugiisik ei pea tingimata olema elukaaslane, see võib olla ka ema, õde või sõbranna.
“Tund on hästi praktiline ja muuhulgas puudutame ka selliseid teemasid nagu mida haiglakotti pakkida. Peamiselt keskendume loomulikult hingamisharjutustele ning asenditele, mis on sünnitusel abiks,” kirjeldab jooga­õpetaja töötoa sisu.
Tugiisiku rolli kohta ütleb ta, et seal on hästi oluline pakkuda naisele praktilist tuge, näiteks tuletada talle meelde vee joomist või tualetis käimist.
“Jooga pole lihtsalt trenn. See on süsteem, mis toetab naist raseduse ajal, sünnitusel ja pärast seda ning aitab tal nii kehaliselt kui vaimselt selleks suureks sündmuseks ette valmistuda, sellega toime tulla ning sellest taastuda,” võtab Kadri Romano teema paari lausega kokku. Rasedate joogas osalemiseks ei pea olema sellega varem tegelenud. Ka pühapäeval on kõik, kel varsti tähtis sündmus ees seisab, oodatud praktilisse töötuppa.
Sünnituseks ettevalmistav tund, kuhu rasedad on oodatud koos tugiisikuga, algab Kärdlas Vabaduse 4a Moe Muusa suures saalis pühapäeval, 16. augustil kell 17 ja kestab poolteist tundi.

 

Veel lugemist:

Tervis

Hiljuti sai haigla sünnitusosakond uue kardiotokograafi (KTG), mida on juba kasutatud kahe sünnituse puhul – uut seadet said proovida üks tüdruk ja üks poiss...