Connect with us

Uudised

Jetoil laienes Rakverre

Kärolyn Kivistik
Viisteist aastat tagasi Hiiumaal oma esimese jaetankla avanud Jetoil laienes veebruaris ka Rakverre. Nüüdseks on Jetoilil üle Eesti kokku üheksa tanklat, millest kolm Hiiumaal: Kärdlas, Käinas ja Heltermaal.
Krediidiinfo andmetel oli Jetoili käive 2017. aastal 144 miljonit eurot, kasum 1,1 miljonit eurot ja näiteks 2018. aasta viimases kvartalis maksti 4,8 miljonit eurot riigimakse.
Hoolimata sellest, et Jetoil on Eesti üks viiest suurimast vedelkütusemüüjast, on see mandril üpris tundmatu. Tegelikult on Eesti kapitalile kuuluv ettevõte, mille omanike­ringis ka üks hiidlane, nõukogu liige Sander Kopli, tegutsenud kütuseturul juba paarkümmend aastat.
“Oleme turul juba tegelikult kakskümmend aastat, kuid põhiliselt tegeleme hulgimüügiga ning seetõttu olemegi vähem tuntud kui konkurendid,” ütles Jetoili kõneisik Kristiina Kägu Postimehele.
Tema sõnul otsustati uus tankla avada Rakveres, sest koht tundus atraktiivne, lisaks on Jetoili jaekütuse valdkonna juht pärit Rakverest.
Kägu kinnitas, et rakverelased on nad juba ilma mingi kommunikatsiooni ja reklaamita hästi vastu võtnud: “Oleme kogukonna tankla, seega tahame toeks olla selle piirkonna äridele ja inimestele.”
Oma esimese jaetankla avas Jetoil Kärdlas 2003. aasta sügisel. “Kärdla tankla avasime, kuna Paluküla tankla oli amortiseerunud,” ütles Sander Kopli Hiiu Lehele.
Kopli rääkis, et Jetoil asutati aastal 1999 ning tegeles esimestel aastatel põhiliselt hulgimüügi ja suurklientidega. Suurkliendid annavad Kopli sõnul siiani suurema osa ettevõtte käibest ehkki ka jaemüük areneb. Praegu on Jetoili suurklientideks näiteks Eesti Energia põlevkivi­kaevandused ja Eesti kaitsevägi, Jetoili tarnitud kütusega sõidavad ka Elroni rongid ja pealinna bussid. 2018. aastal võitis Jetoil hanke ja varustab kütusega ka OÜ TS Laevad parvlaevu. Tanklaid aga tuleb juurde igal aastal: 2017 Kuivajõe, 2018 Kiiu ja 2019 Rakvere.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...