Connect with us

Uudised

Jalgpallimeistrite ritta lisandusid uued nimed

Georg Linkov juunior
Pühapäeval selgitati Kärdla linnastaadionil maakonna meistrid naiste ja meeste jalgpallis ning võitjate nimekirja lisandusid uued nimed.
Naisi osales kolme võistkonna jagu ja et meistrivõistlused korraldati naiskondadele alles teist korda, polnud uus võitja muidugi üllatuseks. Sportlikus mõttes teeb rõõmu, et naiste mängutase on aastaga silmnähtavalt tõusnud ja ühtlustunud. Kõik mängud lõppesid üheväravalise paremusega.
Turniiri väärtuslikumaks mängijaks valitud Ülle Paasoja väravate toel teenis KK Askus kaks 1:0 võitu ja meistritiitli. Kuldmedali said kaela Ülle Paasoja, Marika Koppel, Anneli Ilumets, Kirsti Kerves, Sirje Juurikas, Külli Friedemann, Mare Rebel, Hannela Lüsi, Merit Rebase ja Maris Rõmmel. Teiseks tuli Kärdla linnanaiskond ja kolmas oli mullune meister Valgu.
Meeste arvestuses jooksis murule üheksa tiimi, kellest mõneti oodatult jõudsid finaali tiitlikaitsja HÜJK Emmaste ja Hiid.
Alagrupis näitas HÜJK oma ründeliini võimsust, lüües nelja mänguga 21 väravat. Tõsi, vastuoluline kohtumine meeskonna Hiid vastu 1:2 kaotati. HÜJK oli kindel, et nad jäeti ilma penaltist, lisaks löödi võiduvärav selge käega mängu järel.
Teise alagrupi läbis puhaste paberitega Kärdla LM 96. Teine oli omavahelise mängu 0:2 kaotanud Hiiu Kalur. Stabiilseim meeskond – alates aastast 2010 on nende kohad meistrivõistlustel olnud teine, kolmas, teine, kolmas.
Mõlemad poolfinaalid lõppesid viigiliselt. Parim skooriv meeskond, HÜJK otsustas parima kaitsega tiimi, LM 96 vastu suruda ja kaitsele panustada. See tasus end ära, sest sarnaselt eelmise aasta finaalile jäi seis 0:0. 11 meetri karistuslöökide löömisel võitis HÜJK 3:2.
Sama lõppseis jäi penaltide järel ka teises poolfinaalis. Samas juhtis Kalur siin normaalajal 2:1, kuniks Hiid minut-kaks enne lõppu nende kaitse lahti muukis. 11 meetri joonel oli kindlam aga juba Hiid.
Finaalis lootis HÜJK alagrupimängu kaotuse tagasi teha, ent hoopis Hiid tabas kaugelt. Ja täpselt ristnurka. See sundis HÜJKd veel enam ründama ja kaitset avama. Lõpuvile kõlades näitas tabloo 3:0 Hiiu paremust. Kuldmedali teenisid Imre Riik, Lauri Vaher, Guido Kutser, Mario Degtjov, Alari Tõnissoo, Jaan Tähiste, Arli Salm, Mart Vain, Ruudi Väärtnõu, Janno Enno, Stanislav Solodov ja Marko Lauri.
Kolmanda koha mängus alistas LM 96 – meeskond, kes kogu päeva jooksul mänguolukorras ühtegi palli oma võrku lüüa ei lasknud – 3:0 Hiiu Kaluri.
Jalgpalli meistrivõistlused korraldas MTÜ Hiiumaa Jalgpall eesotsas Kristi Linkovi, Tõnis Saarnaki ja allakirjutanuga. Platsil käis 28 naist ja 98 meest. Protokolli koos individuaalsete eripreemiatega leiab lehelt hiiumaajalgpall.eu.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...