Connect with us

Uudised

Jakob Hiiemets taas aasta parim noorkotkas

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Vabariigi aastapäeval tunnustati Kärdlas Pikas majas tublisid kodutütreid ja noorkotkaid.
Aktiivseid noori on kahes organisatsioonis nii palju, et vaevu mahtusid nad Hiiumaa muuseumi Pika maja saali ära. Ka Kaitseliidu Hiiu malev­konna pealik Mart Reino kinnitas, et saarel on noori nii Noorte Kotkaste kui Kodutütarde ridades arvukamalt kui enamikus Eesti paikades.
Märk nende tublidusest on ka see, et möödunud aastal võistlustelt koju toodud karikad ja medalid mahtusid vaevu tiibklaverile.
Tunnustus, mida noored ilmselt enim ootasid, oli Hiiumaa aasta kodutütre ja noorkotka tiitel. Aktiivseimaks noorkotkaks valiti teist aastat järjest Jakob Hiiemets, kes tegi möödunud aastal koguni 600 tundi vabatahtlikku tööd.
Aasta kodutütre tiitli pälvis Eleriin Vaher, kes on aktiivselt osa võtnud enamikust organisatsiooni üritusest. Selle aasta jaanuaris korraldas ta teistele laagri, olles ise vaid 13aastane.
Noori oli õnnitlemas ja neile jõudu soovimas ka Hiiumaa vallavanem Toomas Rõhu. Oma tervituskõnes ütles ta, et mitte kõigil miljonilistel rahvastel pole oma riiki. See, et meil on, on suur õnn ja peame seda hoidma ning vaatama, et Eesti ka tulevikus kestaks. “Riigi kaitsmiseks peavad olema teatud oskused, väga hea, kui seda on juba noorelt õpitud ja hea võimaluse annavadki selleks Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioon,” ütles Rõhu.
Kui tervituskõned peetud ja tublimatele diplomid üle antud, ootas kõiki pidulaud, mille krooniks, nagu juba tavaks saanud, noorte enda valmistatud tort.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...