Connect with us

Uudised

Jaaniraadio tuleb järgmisel aastal jälle

JAANIRAADIO
JAANIRAADIO
JAANIRAADIO
JAANIRAADIO
Innustatuna mullusest soojast vastuvõtust ning positiivsest tagasisidest otsustas Jaaniraadio meeskond ka tänavuse Jaanilaupäeva veeta raadioeetri vahendusel.

Kärdlas ja selle lähiümbruses sai Jaaniraadio programmile kaasa elada FM-sagedusel ning mujal üle kogu maailma aitas Kärdla sadamast eetrisse läinud raadioprogrammi kuuldavaks teha internetiraadio ning Youtube’i kanalil näidatud otseülekanne.

Kui mullune programm ja raadioeetris kõlanud mängud olid rohkem Kärdla-kesksed, siis esmaste andmete põhjal oli lisaks Kärdlale Jaaniraadio tegemistele rohkesti kaasaelajaid ka mujalt Hiiumaalt ning ka lähiriikidest.

Tormilise hommikupooliku ja värskendavate vihmahoogude järel keskpäeval alanud meelelahutuslik raadioprogramm tegi tänavu suure ülevaate Hiiumaa naabersaarte jaanitraditsioonidest. Kassari kiigeplatsi jaanitulel, millest kujunes tänavu kogu Hiiu maakonna suurim avalik jaanituli, tegi ülevaate Erlis Schönberg, Kihnu traditsioonidest ja tänavustest jaaniplaanidest ning lugusid väikesaare igategemistest pajatas Kihnu-Virve, mõnusalt saaremaiseid muljeid jagas otse päikeselise basseini äärest Tuuli Rand ning Muhumaa esindajana viis Ivo Linna kuulajad kurssi igatsusega publiku järgi, keda meelelahutajad ja artistid ei ole mitu kuud rõõmustada saanud.

Päev läbi kestnud raadiomängudes anti vihjeid erinevatesse Hiiumaa osadesse peitunud Raadio-Jaanide ja Raadio-Jaanikate asukoha kohta, kes olid tänavu kõikides Hiiumaa osavaldades ning põnevate ja asjakohaste vihjete abil said eetripäeva lõpuks kõik auhinnakotid uutele omanikele üle antud.

Otselülitused Kärdla sadamast kätkesid endas nii ülevaadet Paide võidupühaparaadilt saabunud võidutule teekonnast, tänavu Kärdla sadama jahtide hallis aset leidvast Margus Tabori armee-etendusest, jaanipühade-aegsetest ohutusreeglitest ning ka Hiiumaa mereväravate üldistest arengutest.

Eetripäeva lõppu mahtus ka rohkete osavõtjatega soovi-lugude ja tervituste plokk ning päeva lõpetas jaanilõkke ääres kaasaelamiseks igati lustiline valik Eesti muusikat.

Jaaniraadio meeskond koosseisus Arno Kuusk, Tanel Lips, Heino Veanes, Taavi Juursalu ning Aaro Põder tänavad kõiki kuulajaid ning usuvad senise tagasiside põhjal, et ühe-päeva-raadiotele on Hiiumaal ka edaspidi kindel koht.

ARNO KUUSK

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...