Connect with us

Uudised

Itaalia keele vastu suur huvi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Maakondliku arendus- ja koolituskeskuse Tuuru itaalia keele kursuse tasuta proovitund oli üllatavalt menukas – kohal oli 18 keelehuvilist.
Hiiumaal elav itaallane Michele Parrucci kirjutas esimese tunni algul tahvlile kaks sõna “sedia” ja “tavolo” ning teatas, et itaalia keeles on kõigil nimisõnadel sugu. “Tool on naissoost ja laud on mees,” selgitas Parrucci inglise keeles.
“Mulle meeldib, et see õpetaja kasutab meetodit “krihvel-tahvel-isiklik sarm”,” kiitis Tuuru töötaja Kaja Hiis. “Mulle tohutult meeldib tänapäevases arvutipõhises maailmas see suhtumine ja ehe, inimselt-inimesele õpetamise viis,” lisas ta.
Hiis ütles, et avatunnis osalenutest jätkab keeleõpet 13. “Võttes arvesse, et tegu on tasulise kursusega, on täituvus väga hea,” hindas Hiis.
Sama populaarne oli tema andmetel aastatetagune hispaania keele kursus Tuurus, kuid see oli projektipõhine ja osalejaile tasuta. Samuti on tavaliselt palju õppijaid inglise keele kursustel, mida Tuuru korraldab Käinas.
Itaalia keele õppijate hulgas on igas eas inimesi noortest alates kuni vanuseni 60+. Hiis tõi näiteks ühe kursuslase, kel keelt vaja itaallastest turistide teenindamiseks.
Tuurus on aastate jooksul pakutud mitmeid keelekursusi: õpitud on inglise, soome, rootsi, vene, saksa, hispaania, nüüd siis ka itaalia keelt.
20tunnine kursus kestab 2. märtsist 2. aprillini.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...