Connect with us

Uudised

Itaalia keele vastu suur huvi

Maakondliku arendus- ja koolituskeskuse Tuuru itaalia keele kursuse tasuta proovitund oli üllatavalt menukas – kohal oli 18 keelehuvilist.
Hiiumaal elav itaallane Michele Parrucci kirjutas esimese tunni algul tahvlile kaks sõna “sedia” ja “tavolo” ning teatas, et itaalia keeles on kõigil nimisõnadel sugu. “Tool on naissoost ja laud on mees,” selgitas Parrucci inglise keeles.
“Mulle meeldib, et see õpetaja kasutab meetodit “krihvel-tahvel-isiklik sarm”,” kiitis Tuuru töötaja Kaja Hiis. “Mulle tohutult meeldib tänapäevases arvutipõhises maailmas see suhtumine ja ehe, inimselt-inimesele õpetamise viis,” lisas ta.
Hiis ütles, et avatunnis osalenutest jätkab keeleõpet 13. “Võttes arvesse, et tegu on tasulise kursusega, on täituvus väga hea,” hindas Hiis.
Sama populaarne oli tema andmetel aastatetagune hispaania keele kursus Tuurus, kuid see oli projektipõhine ja osalejaile tasuta. Samuti on tavaliselt palju õppijaid inglise keele kursustel, mida Tuuru korraldab Käinas.
Itaalia keele õppijate hulgas on igas eas inimesi noortest alates kuni vanuseni 60+. Hiis tõi näiteks ühe kursuslase, kel keelt vaja itaallastest turistide teenindamiseks.
Tuurus on aastate jooksul pakutud mitmeid keelekursusi: õpitud on inglise, soome, rootsi, vene, saksa, hispaania, nüüd siis ka itaalia keelt.
20tunnine kursus kestab 2. märtsist 2. aprillini.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...