Connect with us

Uudised

Inglise keele oskustevõistluse tulemused

Inglismaa kaitsepühaku, Püha Jüri päeval ehk jüripäeval kogunesid põhikoolide parimad inglise keele tundjad Emmastesse, et teadmised ja oskused proovile panna.
Õpilased vastasid algul viktoriinis ingliskeelsete maade ning nende kultuuri kohta käivatele küsimustele. Seejärel tuli etteantud sõnu kasutades koostada luuletus ja see üheskoos ilmekalt-vaimukalt ette kanda.
Pooleteisttunnise võistluse järel tunnistati parimaks Käina 7. klassi tüdrukute võistkond koosseisus Tiina Laun, Liisi Laun ja Marleen Žacek. Juba teises voorus said nad maksimaalsed 30 punkti, mis andiski Käinale suure edumaa – lõpptulemuseks 51 punkti. Järgnesid Palade I võistkond ehk Raili Utrop, Peeter Valdman, Mart-Aleks Nittim, kes teenisid 50 punkti, 25 kummaski voorus.
Kolmas oli Kärdla I ehk Mattias Malk, Marit Nurk, Anette Matto, Helina Kivi 47 (23+24) silmaga.
Väga tugeva loovtöövooruga, kus koguti 28 punkti, tõusid neljandaks-viiendaks Emmaste 8. klass ning Kärdla III võistkond, kes teenisid kokku 46 punkti.
Välja anti ka üks eripreemia. Selle sai eriti omapärase loovtöö esitamise eest Emmaste põhikooli 7. klassi õpilane Emma Leeloo Dillon.
Kuna tegemist polnud olümpiaadiga, vaid oskustevõistlusega, milleks spetsiaalselt valmistumist ette nähtud ei olnud – korraldajate eesmärgiks oli näha, mida õpilased tavaprogrammi käigus omandanud on – , valiti võistluspaigaks noortekeskus just mitteakadeemilise õhkkonna pärast.
Osales tosin 7.–8. klasside kolmeliikmelist võistkonda. Esindatud olid kõik saare põhikoolid.

Hergo Tasuja
Emmaste PK õpetaja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...