Connect with us

Uudised

Inglise keele oskustevõistluse tulemused

Inglismaa kaitsepühaku, Püha Jüri päeval ehk jüripäeval kogunesid põhikoolide parimad inglise keele tundjad Emmastesse, et teadmised ja oskused proovile panna.
Õpilased vastasid algul viktoriinis ingliskeelsete maade ning nende kultuuri kohta käivatele küsimustele. Seejärel tuli etteantud sõnu kasutades koostada luuletus ja see üheskoos ilmekalt-vaimukalt ette kanda.
Pooleteisttunnise võistluse järel tunnistati parimaks Käina 7. klassi tüdrukute võistkond koosseisus Tiina Laun, Liisi Laun ja Marleen Žacek. Juba teises voorus said nad maksimaalsed 30 punkti, mis andiski Käinale suure edumaa – lõpptulemuseks 51 punkti. Järgnesid Palade I võistkond ehk Raili Utrop, Peeter Valdman, Mart-Aleks Nittim, kes teenisid 50 punkti, 25 kummaski voorus.
Kolmas oli Kärdla I ehk Mattias Malk, Marit Nurk, Anette Matto, Helina Kivi 47 (23+24) silmaga.
Väga tugeva loovtöövooruga, kus koguti 28 punkti, tõusid neljandaks-viiendaks Emmaste 8. klass ning Kärdla III võistkond, kes teenisid kokku 46 punkti.
Välja anti ka üks eripreemia. Selle sai eriti omapärase loovtöö esitamise eest Emmaste põhikooli 7. klassi õpilane Emma Leeloo Dillon.
Kuna tegemist polnud olümpiaadiga, vaid oskustevõistlusega, milleks spetsiaalselt valmistumist ette nähtud ei olnud – korraldajate eesmärgiks oli näha, mida õpilased tavaprogrammi käigus omandanud on – , valiti võistluspaigaks noortekeskus just mitteakadeemilise õhkkonna pärast.
Osales tosin 7.–8. klasside kolmeliikmelist võistkonda. Esindatud olid kõik saare põhikoolid.

Hergo Tasuja
Emmaste PK õpetaja

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...