Connect with us

Uudised

Iiukala kärg-põim-pere – kas ikka tõesti?

err
Äsja jõudis Hiiu Lehe toimetuseni vapustav uudis – reedel astub ETV telesaates “Perepidu” võistlustulle Iiukala bändi uus koosseis, mille liikmed toimetusele teadaolevalt sugulased ei ole ja perekonda ei moodusta.
Sotsiaalmeedias levib info, et tegemist on kärg-põim-perega, kuid millised on esinejate sugulussidemed, jääb siiski väga segaseks – mitte ei saa neid kodusse saadetud!
Reedel, 4. aprillil kell 20.05 algavas saates on vastamisi ansamblid Imre ja Taarapiigad ja meie Iiukala bänd.
Äärmiselt üllatav ongi Iiukala seekordne koosseis: Janno Elmit ehk Jännut teame kõik, ka Indrek Kääramees ehk Kelm on kõigile teada-tuntud – kuid kuidas nad perekonna moodustavad? Uudis, mida saab aktsepteerida, on see, et et Tiivi Lipp on Indreku täditütar, kuid lausa skandaalne on väide, et Raivo Avango on Elmi ja Kääramehega sugulane, kuna ta on nad mõlemad bussijuhtideks koolitanud! See on lihtsalt hämamine!
Ja lõppude lõpuks – kuhu kadusid ansambli senised liikmed Leho ja Kersti? Võib-olla on nad maskeeritud Tiiviks ja Raivoks?
ETV veebilehel lisatakse segadust veelgi, väites, et Jannot, Indrekut ja Tiivit ühendab peale muusika ka Kassari saar, kus nad on veetnud kogu oma lapsepõlve. Kuid kas nad on ühe pere lapsed, sellest mitte sõnagi! Jätkuvalt jäävad teadmata Avango sugulussidemed ülejäänud kolmega, aga ka koht, kus ta oma lapsepõlvesuved veetis.
Hiiu Lehe toimetusel tuleb tunnistada, et ka saare uuriv ajakirjandus jääb niisuguste oluliste seikade väljaselgitamisel jõetuks. Põhjuseks meie ressursinappus – on ju meie toimetusel üha akna kohta välja panna napilt üks-kaks väljavaatajat ning üks aknapaar on juba tükk aega olnud täiesti vaatlejata – on ju üks ajakirjanik praegu lapsepuhkusel. Nii et mida sa siin näed või jõuad – ei jaksa ju kogu aeg ühe akna juurest teise juurde joosta.
Nii tuleb Hiiu Lehe toimetusel võtta omaks ühe Vormsi saare naise kriitika. Tema ütles, et kui teie seal Hiiumaal näete kedagi aknast mööda minemas, siis teate kohe, kes see on ja kelle juurde läheb, aga meie siin Vormsil teame ka seda, MIKS.
Nii et arenguruumi on ja siit ettepanek maakondlikule arenduskeskusele SA Tuuru, et infolevikut Hiiumaal tuleb hakata sihikindlalt arendama. Omalt poolt on toimetus valmis panustama tehnilise toega, Tuuru tiimilt ootaksime selleteemalise arengustrateegia koostamist.

LIIA APRIL

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.