Connect with us

Uudised

Iiu Bangalo pakub Kärdlas kiirtoitu

Karmen Tee
Karmen Tee
Kärdla burksi­pakkujate ritta lisandus veel üks söögikoht – Jetoili tankla hoovis saab nüüdsest nii autot tankida, pesta kui keha kinnitada.
Kunagise Muku Tare ruumides avati kiirtoidukoht Iiu Bangalo. Söögikohta, mis on kujunemas Hiiumaa Vorst ja Grill tehasepoeks, peab OÜ Pilderi ja ettevõtte omanik Ivo Lõppe ütles, et teab hea burksi saladust ning eel­käijate vigu korrata ei kavatse. Valikus on Bangalo burger veisepihviga, mis on saanud ja jäänud müügi­hitiks avamispäevast peale. Lihtn BurX kanapihviga kogub samuti austajaid juurde nagu ka vrapp kanaga.
Lõppe lubas nädalapakkumisteks nuputada ka uusi ja huvitavaid burgeriretsepte.
“Burksid, friikad ja smuutid on noortekeskuse rahva seas rohkem hinnas,” selgitas Lõppe kõrvalasuva noortekeskuse seltskonna valikuid. Smuutid suristatakse kokku külmutatud marjadest ja õunamahlast.
Nii nagu enamikus kiirtoidu­kohtades, tulevad ka Iiu Bangalo pihvid külmutatuna mandrilt. Jahihooajal on aga plaanis hakata kasutama kohalikku ulukiliha.
Praed valmivad veisepihvi või Hiiumaa lihaveise poolsuitsu grillvorstiga, mis seni on Bangalo köögis ainsaks hiiumaiseks tooraineks. Lisandiks pakutakse salatit, kauboikartuleid, bataadi- või klassikalisi friikaid.
“Lõuna paiku on kundedeks tööinimesed, aga õhtuti tullakse rohkem perega sööma,” ütles Lõppe klientuuri kohta. Oktoobrist on tal plaanis Iiu Bangalo menüüsse panna rohkem kaubamärgi Hiiumaa Vorst ja Grill tooteid ning neid ka kaasaostmiseks pakkuda.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...