Connect with us

Uudised

Hüppe-tõukealade parimad teada

Koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistluste teine etapp viidi läbi Kärdlas. Seekord olid kavas hüppe- ja tõukealad.
Siiri Talts parim
Noorimate ehk 4.–5. kl tüdrukute seas esines taas silmapaistvalt Kärda ühisgümnaasiumi õpilane Siiri Talts. Ta võitis kõrgushüppe tulemusega 1,20 m ja paigalt kaugushüppe 2,10 meetriga. Lisaks oli ta paigalt kolmikhüppes 5,64 m teine ja kuulitõukes neljas. Kõrgushüppes järgnes Taltsile neli Käina kooli õpilast, medali said Karoliina Mustkivi ja Aiki-Kerlin Paap.
Hoota kaugushüppes oli teine Katariina Koor täpselt 2 meetriga. Käina esindaja võitis tulemusega 5,70 ka hoota kolmikhüppe. Mõlemal alal oli kolmas Agnes-Katariina Selirand (KÜG).
Koolitõukes teenis Käina kolmikvõidu: tulemusega 7,93 m võitis Catlin Hüüdma, teine oli Stiina Lepamaa ja kolmas Aiki-Kerlin Paap.
Kui 4.–5. kl tüdrukuid võistles 16, siis teistes vanuseklassides kümne võrra vähem. Nii ei andnud 6.–7. kl tüdrukute seas Kristina Joarand hüppealadel teistele sõnaõigust. Ta võitis hoota kolmikhüppe 6,29 m, kaugushüppe 2,21 m ja kõrgushüppe 1,45 m. Kuulitõukes sai ta pronksmedali.
Hüppealadel jagasid Joaranna järel hõbe- ja pronksmedalid tema kooliõed Kärdlast, Anna-Brita Tall ja Kelly Nurk.
Kuulitõuke võitis 11,96 meetriga Ann-Ly Kibuspuu Kärdlast. Teine oli Erely-Liisbet Johanson Emmastest.
Põhikooli tüdrukud
Põhikooli tüdrukute vanemate klasside kõrgushüppes võistles vaid Elis Tisler Käinast, kes tulemusega 1,30 m teenis kuldmedali.
Ülejäänud aladel jagasid hõbeda-kulla põnevas sentimeetritemängus Liisa Vara Käinast ja Liisi Kajo Emmastest. Vara võitis kaugushüppe 2,27ga ehk edestas Kajo 5 cm. Kuna kuulitõukes oli edumaa täpselt sama suur, siis andis esikoha tulemus 9,39 m. Kolmikhüppes võttis 6,39-ga esikoha aga Kajo. Sealjuures edestas ta nüüd konkurenti 10 sentimeetriga ehk vahemaaga, mis kahe eelmise ala kokkuvõttes neid lahutama jäi.
Sofia Valk Emmastest teenis pronksmedali kuulitõukes ja kolmikhüppes, Marta Eller Kärdlast kaugushüppes.
Gümnaasiumi neiud
Gümnaasiumi arvestuses asus kõrgust hüppama vaid Karina Suik, kes teenis kuldmedali 1,55 meetriga.
Anet Post oli teine kuulitõukes, võitis aga paigalt kaugus- ja kolmikhüppe, tulemused vastavalt 2,34 m ja 6,67 m. Triinu Koppel oli teine kaugushüppes, Karina Suik kolmikhüppes. Janne Nurk teenis mõlemal alal pronksmedali.
Kuulitõuke võitis 9,63 meetriga Kärolin Puusild. Kõik neiud esindavad Kärdla ühisgümnaasiumi.
Noormeeste parimad
4.–5. kl poisse oli võistlemas 20, vanemates vanuseklassides kuni paarteist. Nii paigalt kaugus- kui kolmikhüppe võitis 4.–5. kl arvestuses Kenet Vaino Laukalt – tulemused 2,11 m ja 6,13 m. Kaks hõbemedalit neil aladel teenis Karl-Erich Kask Kärdlast ja kaks pronksi Tobias Remmelg Emmastest.
Remmelg oli 1,20 meetriga parim kõrgushüppes ja neljas kuulitõukes. Kõrgushüppes järgnesid talle Hargo Liiving Suuremõisast ja Jakob Valk Emmastest.
Kuulitõuke võitis Hargo Liiving 11,26 m. Teine oli Karl Värva Kärdlast ja kolmas Taaniel Remmelg Emmastest.
6.–7. kl poistel oli konkurents väga tihe ja igal alal erinev võitja. Kaugushüppes oli 2,41 m parim Sander Miller Käinast, teine Johannes Soonik Kärdlast ja kolmas Rait Toomsoo Emmastest.
Kolmikhüppe võitis 7,04ga Rein Reinu Käinast, edestades koolivend Marken Tislerit ja Rait Tustitit Paladelt.
Kuulitõukes oli parim Marcus Mäll Kärdlast tulemusega 10,76 m. Järgnesid Rait Toomsoo ja Rein Reinu. Kõrgushüppe võit läks ka Käinasse. Kasper Pisa alistas 1,45 m. Teine oli Marken Tisler ja kolmas Rait Tustit.
Põhikooli vanemate poiste paigalt kaugus- ja kolmikhüppe võitis Kevin Koit Kärdlast. Tulemused 2,61 ja 7,71 m. Mõlemal alal oli teine Käina noormees Tomi Laid. Kaugushüppe kolmas oli Rait Penkin Paladelt, kolmikhüppes Marko Nurk Kärdlast.
Kuulitõuke võitis 14,35 meetriga Alar Kraavik Käinast, teine oli Edgar Liiber Kärdlast ja kolmas Renet Leiger Paladelt. Kõrgushüppes alistas Liiber koguni 1,65 m ja teenis kulla, teine oli Marko Nurk ja kolmas Alar Kraavik.
Gümnaasiumi arvestuses oli tegemist Kärdla kooli sisevõistlusega. Kaugus- ja kolmikhüppe võitis Kert Kuusalu tulemustega 2,79 ja 8,39 m. Kaks hõbedat teenis Steven Saarnak ja kaks pronksi Timo Vares.
Steven Saarnak võitis kõrgushüppe 1,70ga, talle järgnesid Aivo Jõeleht ja Hannes Teidla. Kuulitõukes näitas pikimat kaart Richard Esta, kelle tulemuseks mõõdeti 12,19 m, teine oli Kert Kuusalu ja kolmas Allan Leigri.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...