Connect with us

Uudised

HTF näitab noort tantsukunsti

HTF
Seitsmes Hiiumaa TantsuFestival, mis alati toimub Käinas, näitab seekord Kärdlas kultuurikeskuses kino ja tantsuetendust ning Kärdla sadamas korraldab pralle.
Noore Läti koreograafi Agate Bankava tantsulavastust “Pralle” esitab selleks puhuks spetsiaalselt kokku tulnud HTF Tantsukompanii erikoosseis. Kõik lavalolijad on festivaliga seotud – korraldajad, esinejad, lavastajad ja pikaajalised sõbrad.
Korraldajad lubavad, et nädalapikkune kaasaegse tantsu ja teatri festival pakub elamusi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uutele tantsukunsti huvilistele.
TantsuFestivali töötubade ja etendusõhtute programm kestab 4.–7. augustini, lavastusprotsesside programm 1.–7. augustini. Protsessi käigus luuakse kolm tantsulavastust ja üks tantsufilm.
Lavastusprotsesside koreograafid on Cid Pearlman (USA), Külli Roosna (EST) ja Kenneth Flak (NO), Rauno Zubko (EST, HIIUMAA) ja Mikk-Mait Kivi (EST) ning filmiprotsessi juhivad Ruta Ronja Pakalne (LV/EST) ja Janis Rizhovs (EST).
Festivali etendusõhtutel näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike värsket loomingut. Sel aastal toimuvad etendusõhtud koostöös Hiiumaa Kohvikutepäevadega, et jõuda kohalikule publikule veelgi lähemale. Kõik etendusõhtud on tasuta! Programm aadressil www.tants.org

Festivali video teaser
https://vimeo.om/157211261

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...