Connect with us

Uudised

Hooaja lõpupeol valiti aasta parimad

Raigo Pajula
Teist aastat pandi Hiiumaa purjehooajale punkt piduliku tunnustamisõhtuga, kus said pärjatud hooaja parim sportlane ja meeskond ning tunnustatud aasta tegu ja toetaja.
Kärdla sadama jahtidehallis võeti pidulikult kokku lõppenud purjetamishooaeg, tunnustati parimaid ja tänati toetajaid.
Jahtklubi DAGO lipu all sõitvate Postimees Sailing  Teami ja Olympicy purjetajate  algatus kogub populaarsust ja tormisel laupäevaõhtul oli auhinnatseremooniale kogunenud mitusada purjetajat ja muidu merehuvilist.
Aasta parimaks sportlaseks valiti Boris Ljubtšenko (28), kelle arvukatest saavutustest toodi esile jääsurfi MMi esikohad lühirajaslaalomis ja kursisõidus ning EMi kolmas koht purjelaua kelguklassi slaalomisõidus.
Üheks nominendiks oli vaid 11aastane Martin Põllu, kes sel hooajal alles alustas võistlemist, aga saavutas juba LHV regati III etapil kolmanda ja Oti regatil teise koha.
Nominatsiooni pälvis ka 15aastane Jorgen Kuivonen, kes Laser klassis saavutas Eesti MV koondtabelis kaheksanda koha ja Zoom8 klassis MMil neljanda koha.
Parima meeskonna tiitli pälvis Postimees Sailing Team – kapten Sven Nuutmanni meeskond tuli ORC Euroopa MV kolmandale ja Muhu Väina regatil teisele kohale.  Esikoht saavutati Kalevi Jahtklubi kolmepäevaregattidel ja Seiko Cup sarjas jäädi kolmandaks.
Parima meeskonna nominentideks olid veel Olympic, Celia ja Monotüüp XV meeskond C-3.
Aasta tegu
Publiku sooja aplausi saatel kuulutati aasta teoks esimene Oti regatt, tunnustuse võttis vastu regati peavõistlusjuht Einar Aru.
Jahtklubi DAGO kommodoori Meren Tamme sõnul väärisid kõrget tunnustust  kõik nominendid, aga žürii tõstis esile just panust kohalike noorte purjetajate arendamisse.
Kauaaegse JK Dago eestvedaja ja treeneri Ott Epneri järgi nimetatud regatt on ellu äratatud ning kujunemas Optimistide ja tulevikus kõigi svertpaatide tooniandvaks Hiiumaa meistrivõistlusteks.
Nominentideks olid Dago regatt ehk avamere purjetamise Hiiumaa lahtised meistri­võistlused ning Sõru Merepäevad, mis meelitasid kohale ka võistlejaid mujalt Eestist ning tutvustas Hiiumaad purjetamise sihtkohana.
Aasta teoks nomineeriti ka Kärdla Cramo Race, mis tõi Hiiumaale purjetamise kahepaatide Eesti MV etapi.
Toetajateta suuri tegusid teha ei õnnestu ja aasta toetaja nominente oli jahtklubil Dago suisa kuus. Aasta toetaja tiitel läks sel korral ASile Cramo Estonia toetuse eest kahepaatide Eesti MV etapi Kärdla Race korraldamiseks.
Hooaeg lõppes vägeva peoga, mille raames viidi läbi ka temaatiline mälumäng, oksjon ja regattide autasustamised.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...

Digileht

Esmaspäevast alates Hiiumaad katnud paksu udu tõttu jäid teisipäeval ära kõik Kärdla-Tallinn lennud. Lõplikult taandub udu neljapäevaks. Udu on nii tihe, et näiteks Heltermaa...

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...