Connect with us

Uudised

Hiiumaa omavalitsused tulumaksulaekumisega enam-vähem järjel

Esimesel poolaastal laekus Hiiumaa valdade eelarvesse kokku ligi 3 miljonit eurot maksutulu.
Hiiu ja Emmaste valla tulumaksu laekumise kasv oli prognoositust oluliselt väiksem, Käinas ja Pühalepas prognoositust pisut suurem. Kui Emmaste vald prognoosis aasta algul 5protsendilist kasvu, siis tegelik kasv esimesel poolaastal oli peaaegu poole väiksem – 2,95 protsenti. Hiiu vald prognoosis koguni 13protsendilist kasvu, tegelik kasv oli 8,5 protsenti. Käina vald planeeris kasvuks tagasihoidlikud 5 protsenti, kuid laekumine kasvas koguni 8,9 protsenti. Pühalepa vald planeeris kasvuks 5 protsenti, tegelik kasv oli 6,2 protsenti.
Maksutulu on omavalitsuste eelarve suurim sissetulekuallikas toetuste, omatulu ja muude tegevustulude kõrval ning Hiiumaa valdades olnud viimastel aastatel kasvutrendis.
Enim, ligi 1,47 miljonit eurot üksikisiku tulumaksu, laekus esimesel poolaastal saare kõige suuremas, Hiiu vallas – seda on 115 000 eurot rohkem kui mullu samal perioodil. Eelmise aasta andmed on saadud Hiiu vallaks ühinenud omavalitsuste, Kõrgessaare valla ja Kärdla linna maksutulusid summeerides. Käina vallas on kuue kuuga laekunud 630 000 tuhat eurot, see on 52 000 eurot rohkem kui mullu. Pühalepa vallas laekus 470 000 eurot ehk mullusest 26 000 eurot rohkem. Saare väikseima elanikearvuga Emmaste valla eelarvesse laekus kuue kuuga kõige vähem – 390 000 eurot, mis siiski oli 9000 eurot rohkem kui mullu sama ajaga.
Koos muude maksutuludega on planeeritud eelarvest täidetud kõige rohkem – 51,3 protsenti Pühalepa vallas, 50,4- ja 50,1protsendiliselt on täitunud Käina ja Emmaste valla eelarved vastavalt ning Hiiu vallas laekus kuue kuuga 44,9 protsenti planeeritud eelarvetuludest.
ANNA-MAARJA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...