Jälgi meid

UUDISED

Hiiumaa noorte MV tennises 2021

Tiiu Masing
Hiiumaa noorte meistrivõistlused tennises viisime läbi viie erineva võistlusena 16. augustist 5. septembrini.
Vanuseklassis P14 (sündinud 2007 ja nooremad) osales kuus poissi. Kõik kõigiga omavahel läbi mängides saavutas viie võiduga esikoha Konrad Matto.
Vaid talle kaotas teise kohaga lõpetanud Sven Martin Ots ja kolmanda koha pälvis Christopher Berkmann.
Nelja osalejaga T14 võistlused algasid samal ajal, aga jäid mitme asjaolu tõttu lõpuni mängimata.
Vanuseklassi 14–19 võistluste plaanitud kulgu häirisid vihmapäevad ja 23. augustil edukalt startinud mängud jõudsid finišisse alles kuu viimasel päeval.
P14–19 kaheksa osalejat võistlesid olümpiasüsteemis ja tabeli tippu tõusis Albert Roberts. Finaalis võitis ta kahes setis Oliver Mattot. Pool­finaalis osutas Albertile kolmes setis vastupanu Enrico Kiin, kes tasavägises ja vihma tõttu katkestusseisu läinud mängus kolmanda koha eest võitis Konrad Mattot.
Poiste ja noormeeste võistlustel osalesid veel Mihkel Saar, Andreas Adamka, Aleksander Laaniste, Alexander Roberts ja Tristan Elmi.
T14–19 kuus osalejat võistlesid turniirisüsteemis, igal viis mängu. Meistritiitli pälvis kõik vastased üle mänginud Mirjam Süsi. Teise koha hõivas nelja võiduga Vanessa Simuste, kusjuures viimasena toimunud klassiõdede omavahelise mängu teine sett kujunes vägagi tasavägiseks. Kolmanda koha kolme võiduga sai Saara Nõmm. Järgnesid Teneliis Vahtras, Riin Padu ja Kirsika Vasar.
23. augustist kuni 5. septembrini proovisid ja arendasid oma võistlusmänguoskusi 2009. aastal ja hiljem sündinud tüdrukud. Turniirisüsteemi tabelis alustas neid seitse, aga lõpuni võistles kuus. Vanuseklassi T12 võitja Maaria Süsi ei kaotanud ühtegi mängu. Teise koha sai vaid võitjale alla jäänud Delisa Treisalt ja kolmanda koha Sofia Jõpiselg. Olulise võistluskogemuse said veel Marret-Lee Laid, Liisbet Kagadze ja Alma Vohu.
Kahjuks ei õnnestunud vanuseklassi P12 seitset poissi võistluse läbiviimiseks ette nähtud ajal üheskoos platsidele saada, aga kaks neist said konkureerida endast vanemate poistega.
3.–5. septembrini võistlesid P14–19 vanuseklassi noor­mehed paarismängus. Võistluse lõppedes reastusid paarid nii: 1. koht Tristan Elmi ja Konrad Matto, 2. koht Albert Roberts ja Mihkel Saar, 3. koht Alexander Roberts ja Christopher Berkmann, 4. koht Oliver Matto ja Andreas Adamka.
Suur tänu vanematele, kes Kärdlast kaugemal elavaid võistlejaid mängudeks autodega kohale toimetasid.
Tiiu Masing
tennisetreener

Veel lugemist: