Jälgi meid

UUDISED

Hiiumaa mesindusest ja mesilastest uue aasta valguses

Praegu on mesilased talveunes.
Hiiumaa Mesinike Selts ootab endaga liituma mesinikke, et koos saare mesindust edasi viia. 

Alguses veidi endast. Paljud teavad, et olen loomaarst. Nüüdseks olen täiendanud ja täiendan veelgi end mesilaste teemadel. Endal on ka mõned mesilaspered.

Võtsin Hiiumaal usaldusmesiniku ülesanded enda kanda. Aitan tuvastada mesilaste haiguseid ja nende hukkumise põhjuseid, nõustan mürgistuskahtluse korral. Läbi Eesti Mesindussektorisse sekkumise (varem Mesindusprogramm) on mesinikel võimalik saada usaldusmesinike nõustamist tasuta, samuti mõningaid uuringuid ja kord aastas jagatakse mesiniku jaoks vajalikke diagnostika- või ravivahendeid. Selleks, et kõike seda tasuta saada, on vaja mesinikul enda mesila registreerida PRIA-s ja täita taotlus https://sekkumine.mesinduskogu.ee/ lehel. Ka eelmise aasta vahendeid on veel saada.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!