Connect with us

Uudised

Hiiumaa koguteos läks trükki!

Triin Lukas
Lõpufaasi jõudis MTÜ Hiiumaa Teabekapitali aastatepikkune suurprojekt – koguteose trükifail anti trüki­kojale üle teisipäeval, 5. mail.
Üks teose koostajaid, Teabekapitali juhatuse liige Helgi Põllo ütles, et see kümmekond aastat, mis koguteost koostati, on olnud väga töine aeg, mil otsiti autoreid, rahastust, materjale ja muudki, et koguteos kokku saada.
Põllo võrdles Hiiumaa koguteost koduküpsetatud leivaga, millele koostajad oma südame sisse pannud. “Loodame, et see küpsemise aeg on olnud piisav, et see, mis tuleb, oleks hästi küpsenud,” soovis Põllo.
“On tore, et see teos on nüüd lõpusirgel ja saame uusi plaane teha,” lisas Põllo viidates, et sugugi mitte kõik Hiiumaaga seonduv ei mahtunud koguteose kaante vahele.
“Teos on sündinud tänu paljude autorite, toimetajate, korrektorite, fotograafide ja vabatahtlike koostööle, kelle eesmärgiks oli koondada ja täiendada teadmisi meie saarest ja inimestest,” lisas Teabekapitali juhatuse liige Ermo Mäeots.
Teose kogumahuks kujunes 1360 lehekülge ja see sisaldab 69 artiklit 66 autorilt. “Õnneks on erinevate teemade lahkamiseks leidunud piisavalt autoreid, kes ei löönud kirjutamise ees kõhklema,” lisas Mäeots. Tema sõnul pole teost koostades taotletud täit akadeemilisust, pigem püüti jätta igasse artiklisse alles kirjutaja isikupära.
Koguteose koostajad Helgi Põllo, Aivi Telvik ja Ermo Mäeots loodavad, et raamatus on kajastatud olulisim teave Hiiumaa kohta ja sellest saab edaspidi uurijate jaoks vajalik teabeallikas.
Raamatu esitlus ja müügile tulek on kavandatud ajale enne jaanipäeva.
Koguteose algatusrühm kogunes 2003. aastal. Toimetuse kolleegiumi kuulusid Ülo Kaevats (esimees), Toomas Kokovkin, Kalev Kotkas, Vello Kaskor ja Helgi Põllo.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...