Connect with us

Uudised

Hiiumaa juurtega noor kardisõitja püüdleb MMile

Tõnis Krikk
X30 Junior klassis debüüthooaega sõitev Georg Marten Tintse (14) on pärast kuuendat Eesti meistrivõistluste etappi üldedetabelis teisel kohal. Kui noor kardisõitja suudab pärast kaht eelseisvat etappi säilitada koha esikolmikus, ootavad teda oktoobris ees maailmameistrivõistlused Prantsusmaal.
Tintse alustas kardisõiduga 2014. aastal hobikardisarjast Talendid Rajale, kus 24 osaleja seas saavutas seitsmenda koha. See julgustas teda järgmisel aastal võistluskardiga osalema Eesti  meistrivõistlustel Mini 60 klassis.
“Vahe oli nagu öö ja päev, võrreldes hobikardiga,” ütleb Tintse seda meenutades, “aga pärast paari trennipäeva hakkasin vaikselt harjuma ning debüütvõistlusel sain tagumises otsas teiste võistlejatega võidu sõita.”
Tänavu alustas Tintse sõitmist X30 Junior klassis koos TARK Racing tiimiga. Debüüthooaeg on kardisõitjal läinud ülesmäge ja praeguseks on ta Eesti meistrivõistluste (EMV) üldedetabelis teisel kohal.
Oma parimaks saavutuseks peab Tintse juulis Käina kardirajal sõidetud EMV viiendal etapil saadud esikohta. “Võit tuli väga raskelt, sest finaalis kukkusin mitu korda võistlejaterivi keskele, kuid siiski suutsin tõusta lõpuks esimesele kohale,” muljetas kardisõitja, kelle nimel on nüüd ka Käina kardiraja kiirusrekord.
Käina etapil saavutatud edu võib seostada ka Tintse Hiiumaa juurtega. Nimelt on mõlemad tema vanemad saarelt pärit. Kuigi Tintse ise on kasvanud üles mandril, tunneb ta saarel end väga koduselt ning talle meeldib Käina etapi puhul, et inimesed pargivad oma autod tee äärde ja tulevad sõitu vaatama.
Sel hooajal on Tintsel ees veel kaks EMV etappi: 13. augustil Põltsamaal ja 17. septembril Aravetel. Lisaks osaleb ta 20.–21. augustil Soome meistrivõistlustel Mika Salo rajal, kus loodab saada esikolmikusse.
“Järgmisel etapil tahame võita nagu alati, aga eks treeningutel näeb, kuidas mul kiirus on ning kuidas sõit läheb,” rääkis Tintse.
“Tavaliselt teen enne võistlust kaks-kolm trennipäeva, et rada õppida ja seadistus paika saada. Rada õpin peamiselt ise, kuid meil on olemas ka arvutiprogrammid, mille abil saab analüüsida sõite ja võrrelda teistega, kus kaotame ja kus võidame.”
Kuigi üldedetabeli liider on püüdmatul kaugusel, lubas Tintse anda endast maksimumi ja hoida oma teist kohta. See annaks noorele kardisõitjale võimaluse osaleda oktoobris maailmameistrivõistlustel Prantsusmaal Le Mansi rajal, kuhu pääsevad Eesti meistrivõistluste X30 Junior ja Senior võistlusklasside kolm paremat.
Lisaks kardispordile tegeleb Tintse ka kergejõustiku ja jalgpalliga, ent kõige südamelähedasem on talle siiski kardisõit. Paraku on noore talendi sõnul Eestis vähe radasid ja sõitjaid, ent sellele vaatamata hindab siinsete kardisportlaste taset kõrgeks.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...