Connect with us

Uudised

Hiiumaa jalgpallinaised tegid ajalugu

Hergo Tasuja
Hiiumaa jalgpallinaiskond võitis laupäeval Kärdlas rohkem kui saja kaasaelaja toel maavõistlusmängus 5:3 Saaremaa naiskonna.
Kui eelmisel aastal pandi meeste mõõduvõtu eeskujul alus ka naiskondade jalgpallikohtumistele, siis domineeris Saaremaa naiskond Salme staadionil peetud mängus täielikult. Lõppseis 7:0 saarlastele.
Kärdla linnastaadionil toimunud kohtumine kulges hoopis teises rütmis. 20. minutil viis Nõmme Kalju II rivistuses Eesti esiliigas palliv 16aastane Lisete Tammeveski hiidlased juhtima. Kuna tegemist oli üldse alles teise ametliku mänguga Hiiumaa naiskonna jaoks, on Tammeveski meie jalgpalliajaloos esimene naine, kes saare koondise eest skoorinud.
Poolaeg lõppes aga positiivsemalt saarlastele.
37. minutil Gerli Kask viigistas ja 44. minutil lõi Kateriin Kuusk seisuks 2:1. Nii mindi ka poolajale.
Puhkepausilt tulid innukamana tagasi hiidlannad. Ja nii sai kohtunik Teet Kivisilla, keda kommentaator Artur Valk õhtu läbi sõbralikult tögas, kahekümne minuti jooksul neli korda värava üles märkida.
Esmalt lõi Tammeveski oma teise värava, seejärel jõudis sihile Kärdla koolis
9. klassi lõpetav Saara Kattel.
Hiiumaa viis 4:2 juhtima Ülle Paasoja ning lõpetuseks sahistas Kattel teist korda väravavõrku. Ja milline värav see oli – efektne palli peatamine karistusalas, pööre ja pommlöök ristnurka!
Mängu lõpp kuulus taaskord saarlastele, ent Hiiumaa kaitse pidas. Kuniks
90. minutil suutis Anne-Mai Alas ühe tagasi lüüa. Seisuga 3:5 mäng ka lõppes.
Saaremaa naiskonna mängiv peatreener Kateriin Kuusk tõi välja, et puudu olid kaks paremat, Eesti koondisesse kuuluvad Miina Kallas ja Liis Lepik. Samuti otsis ta kaotuse põhjuseid selles, et kasutati palju noormängijaid. Teisalt – sedasama tegi ka Hiiumaa koondis.
Väiksema saare peatreener Mario Degtjov tunnistas, et võit tuli positiivse üllatusena. Samas tunnustas ta suure tahtega platsil võidelnud naisi.
Hiiumaa naiskonda kuulusid: Kirsti Kerves, Ülle Paasoja, Saara Kattel, Maris Tarning, Dana Lukk, Marika Koppel, Marge Vähter, Liisa Vara, Miina Sooster, Marilyn Tuul, Maris Sepp, Lisete Tammeveski, Loore Lehtmets, Kersti Riil, Triinu Koppel, Elis Tisler, Ande Suuster.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...