Connect with us

Uudised

Hiiumaa jalgpallinaised tegid ajalugu

Hergo Tasuja
Hiiumaa jalgpallinaiskond võitis laupäeval Kärdlas rohkem kui saja kaasaelaja toel maavõistlusmängus 5:3 Saaremaa naiskonna.
Kui eelmisel aastal pandi meeste mõõduvõtu eeskujul alus ka naiskondade jalgpallikohtumistele, siis domineeris Saaremaa naiskond Salme staadionil peetud mängus täielikult. Lõppseis 7:0 saarlastele.
Kärdla linnastaadionil toimunud kohtumine kulges hoopis teises rütmis. 20. minutil viis Nõmme Kalju II rivistuses Eesti esiliigas palliv 16aastane Lisete Tammeveski hiidlased juhtima. Kuna tegemist oli üldse alles teise ametliku mänguga Hiiumaa naiskonna jaoks, on Tammeveski meie jalgpalliajaloos esimene naine, kes saare koondise eest skoorinud.
Poolaeg lõppes aga positiivsemalt saarlastele.
37. minutil Gerli Kask viigistas ja 44. minutil lõi Kateriin Kuusk seisuks 2:1. Nii mindi ka poolajale.
Puhkepausilt tulid innukamana tagasi hiidlannad. Ja nii sai kohtunik Teet Kivisilla, keda kommentaator Artur Valk õhtu läbi sõbralikult tögas, kahekümne minuti jooksul neli korda värava üles märkida.
Esmalt lõi Tammeveski oma teise värava, seejärel jõudis sihile Kärdla koolis
9. klassi lõpetav Saara Kattel.
Hiiumaa viis 4:2 juhtima Ülle Paasoja ning lõpetuseks sahistas Kattel teist korda väravavõrku. Ja milline värav see oli – efektne palli peatamine karistusalas, pööre ja pommlöök ristnurka!
Mängu lõpp kuulus taaskord saarlastele, ent Hiiumaa kaitse pidas. Kuniks
90. minutil suutis Anne-Mai Alas ühe tagasi lüüa. Seisuga 3:5 mäng ka lõppes.
Saaremaa naiskonna mängiv peatreener Kateriin Kuusk tõi välja, et puudu olid kaks paremat, Eesti koondisesse kuuluvad Miina Kallas ja Liis Lepik. Samuti otsis ta kaotuse põhjuseid selles, et kasutati palju noormängijaid. Teisalt – sedasama tegi ka Hiiumaa koondis.
Väiksema saare peatreener Mario Degtjov tunnistas, et võit tuli positiivse üllatusena. Samas tunnustas ta suure tahtega platsil võidelnud naisi.
Hiiumaa naiskonda kuulusid: Kirsti Kerves, Ülle Paasoja, Saara Kattel, Maris Tarning, Dana Lukk, Marika Koppel, Marge Vähter, Liisa Vara, Miina Sooster, Marilyn Tuul, Maris Sepp, Lisete Tammeveski, Loore Lehtmets, Kersti Riil, Triinu Koppel, Elis Tisler, Ande Suuster.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...