UUDISED

Hiiumaa hokipoisid jõudsid MM-ile

erakogu
Eesti U-19 vanuseklassi saalihokikoondis, kuhu kuulub ka kaks hiidlast, lunastas pääsu maailmameistrivõistlustele.
Hiidlased Tarvo Kivisilla ja Ken Pähn mängisid Eesti koondises olulist rolli, kui Hispaanias võideti kvalifikatsioonivalikturniir, mille kaudu tagati koht tuleva aasta MMile Rootsis.
Eesti mängis ühes alagrupis Ukraina, Belgia, Suurbritannia ja Hispaaniaga. Juba enne turniiri võis ennustada, et otsustavaks saab viimane kohtumine ehk mäng võõrustajate vastu.
Nii ka läks. Esimesed kolm mängu olid Eesti noormeestele pigem soojenduseks. Esmalt purustati 29:3 Ukraina. Pähn viskas kolm väravat, aga andis ka viis resultatiivset söötu. Kivisilla skooris aga koguni seitse korda. Seejärel võideti Belgia 8:4. Kivisilla panustas ühe väravaga. Suurbritannia alistati 25:3. Mõlemad hiidlased sahistasid võrku kahel korral, lisaks andsid ka sama palju sööte.
Pühapäeva õhtul mängiti otsustav kohtumine.
Viskoosa saalihokiklubi treener Teet Kivisilla analüüsis enne mängu, et eestlased peaksid üle olema, aga kindlasti tuleb tasavägine ja karm mäng.
Pähn viskas teisel minutil esimese palli Hispaania võrku ja Eesti asus kiiresti 4:1 juhtima. Kolmandiku lõpuks oli seis aga 4:4 viigis. Teisel kolmandikul domineerisid hispaanlased ja viimase kahekümneminutilise kolmandiku alguses asusid nad 9:7 ette.
Tarvo Kivisilla andis 54. minutil resultatiivse söödu ja Eesti juhtis 10:9. Enam võitu käest ei antud ja 11:10 seisuga lõppenud mäng tähendas, et järgmisel kevadel ootab eestlasi MM finaalturniir Rootsis Helsingborgis.
Teet Kivisilla ütles mängujärgselt, et eestlased olidki paremad, aga väga lollid vead kaitses andsid vastasele võimaluse.
Mõlemad Hiiumaa noormehed kogusid turniiril 13 resultatiivsuspunkti, millega olid vastavas edetabelis 6.–8. kohal. Sealjuures Tarvo Kivisilla löödud kümme väravat oli paremuselt kolmas näitaja.
Kvalifikatsioonivalikturniiri teise alagrupi parim oli
Ungari, kes sarnaselt Eestiga pääses MM-ile. Aprilli lõpus, mai alguses peetaval finaalturniiril on nende vastasteks Taani, Saksamaa, Kanada, Jaapan, USA ja Austraalia-Okeaania valikturniiri parim riik.

Veel lugemist:

UUDISED

Möödunud nädala­lõpul tuli U14 vanuse­klassis Eesti meistriks Jõgeva SK Tähe/Olivia 08, mis finaalis oli üle EMÜ SK meeskonnast 2:1 (0:1,0:0,2:0). Kolmanda koha mängus võitis...

UUDISED

Eesti saalihoki­meistriks tuli tänavu Sparta Team Automaailm I, kes pühapäevases superfinaalis alistas Jõgeva SK Tähe/Olivia tulemusega 7:2. Hiidlastel oli põhjust rõõmustada mõlema meistri­tiitlit jahtinud...