Connect with us

Uudised

Hiiumaa ehtedisaineri looming New Yorgis

Virge Viertek
Alates septembrist on New Yorgis ÜRO peahoone esinduspoes müügil kolme Eesti ehtebrändi ehted. Üks neist on Hiiumaalt pärit ehtekunstniku Kaia Saarna sari Kadakamarjad.
“Meil on väga hea meel, et Tallinn Design House’i vahendusel on kolm ehtebrändi Ameerika Ühendriikides esimese müügikoha leidnud ning avanud ukse ekspordiks,” ütles Tallinna Loomeinkubaatori ja Tallinn Design House’i juhataja Anu Lõhmus.  Tema hinnangul on Eesti ehte­brändidel välisturgudel potentsiaali, kuna meie kunstnike loodud ehted eristuvad masstoodangust autentsete käsitööna valminud ehete eksklusiivsusega.
“Teen oma tööd kirega ja muidugi valmistab suurt rõõmu, kui seda märgatakse ja  nii suurel areenil eksponeeritakse,” rõõmustab Kaia Saarna sooja vastuvõtu üle Ameerika Ühendriikides.
Ehteseeria Kadakamarjad on inspireeritud saareelust Hiiumaal. Tegemist on hõbedast (925) kadakamarja­ehetega. Ühe marjaga ehted on unikaalsed, kuna iga kadaka­mari on kordumatu nagu loodus ise. New Yorgis on müügil nn ühe marja kaelakee, kolme marja kõrvarõngad ja ka ühe marja kõrvarõngad.
Ettevõtjana alustas Saarna kümne aasta eest Hiiumaal. Ainulaadseid autoriehteid valmistades on Kaia Saarna
jõudnud elada Kreekas, Prantsus­maal ja Lätis.
Oma ehtebrändi Kaia Saarna Jewelry Art asutas kunstnik 2009. aastal. Kümne aasta sisse mahub hulgaliselt väljapanekuid, millistest seni kõige märgilisem Pariisi pop-up näitus.
Hiidlased ei pea ajatu ehte soetamiseks New Yorki lendama. Hiiumaa Kaubamaja teisel korrusel ja ka Nelja Nurga Galeriis on Kaia Saarna Jewelry Art autoriehted saadaval.
Praegu Riias resideeruval kunstnikul on kodusaarel, Kärdla apteegimajas Uus tänav 3 ateljee ja pikem plaan tulevikus Hiiumaal paikseks jäädagi. Oma Hiiumaa ateljees pakub Saarna ka ehteparanduse teenust. “Ette helistades tasub läbi astuda, et ehtekavandite ja originaal­loominguga lähemalt tutvuda,” kutsub kunstnik ja lubab Hiiumaale sagedamini sattuda.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...