Connect with us

Uudised

Hiiumaa ehtedisaineri looming New Yorgis

Virge Viertek
Alates septembrist on New Yorgis ÜRO peahoone esinduspoes müügil kolme Eesti ehtebrändi ehted. Üks neist on Hiiumaalt pärit ehtekunstniku Kaia Saarna sari Kadakamarjad.
“Meil on väga hea meel, et Tallinn Design House’i vahendusel on kolm ehtebrändi Ameerika Ühendriikides esimese müügikoha leidnud ning avanud ukse ekspordiks,” ütles Tallinna Loomeinkubaatori ja Tallinn Design House’i juhataja Anu Lõhmus.  Tema hinnangul on Eesti ehte­brändidel välisturgudel potentsiaali, kuna meie kunstnike loodud ehted eristuvad masstoodangust autentsete käsitööna valminud ehete eksklusiivsusega.
“Teen oma tööd kirega ja muidugi valmistab suurt rõõmu, kui seda märgatakse ja  nii suurel areenil eksponeeritakse,” rõõmustab Kaia Saarna sooja vastuvõtu üle Ameerika Ühendriikides.
Ehteseeria Kadakamarjad on inspireeritud saareelust Hiiumaal. Tegemist on hõbedast (925) kadakamarja­ehetega. Ühe marjaga ehted on unikaalsed, kuna iga kadaka­mari on kordumatu nagu loodus ise. New Yorgis on müügil nn ühe marja kaelakee, kolme marja kõrvarõngad ja ka ühe marja kõrvarõngad.
Ettevõtjana alustas Saarna kümne aasta eest Hiiumaal. Ainulaadseid autoriehteid valmistades on Kaia Saarna
jõudnud elada Kreekas, Prantsus­maal ja Lätis.
Oma ehtebrändi Kaia Saarna Jewelry Art asutas kunstnik 2009. aastal. Kümne aasta sisse mahub hulgaliselt väljapanekuid, millistest seni kõige märgilisem Pariisi pop-up näitus.
Hiidlased ei pea ajatu ehte soetamiseks New Yorki lendama. Hiiumaa Kaubamaja teisel korrusel ja ka Nelja Nurga Galeriis on Kaia Saarna Jewelry Art autoriehted saadaval.
Praegu Riias resideeruval kunstnikul on kodusaarel, Kärdla apteegimajas Uus tänav 3 ateljee ja pikem plaan tulevikus Hiiumaal paikseks jäädagi. Oma Hiiumaa ateljees pakub Saarna ka ehteparanduse teenust. “Ette helistades tasub läbi astuda, et ehtekavandite ja originaal­loominguga lähemalt tutvuda,” kutsub kunstnik ja lubab Hiiumaale sagedamini sattuda.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...