Connect with us

Uudised

Hiiu Lehe küsitlust häkiti jälle

Hiiu Lehe veebis www.hiiuleht.ee avaldame aeg-ajalt küsitlusi, millele lugejad ka vastavad, kuid tavaliselt pole vastajaid just liiga palju – erandiks kipub olema valimiste aeg.
Seekordses gallupis pakkusime välja küsimuse: “Millistest valimisnimekirjadest saaks Sulle meelepärane koalitsioon? Vali kolm.”
Teisipäeval hakkas küsitlusele vastajate arv plahvatuslikult kasvama ja valimisliit Kodusaare edumaa teiste valimisnimekirjade ees kasvas mäekõrguseks. Päeva lõpuks toetas Kodusaart ühe koalitsioonipartnerina 60 protsenti vastanutest ehk 236 vastajat 398st.
Küsitluse logisid uurides selgus, et suur osa VL Kodusaar ja osa VL Ühine Hiiumaa n-ö toetushääli oli antud teisipäeval, 10. oktoobril ühelt ja samalt IPaadressilt 88.196.106.23 / 23-106-196-88.dyn.estpak.ee
Kella 15.02 kuni 15.12ni oli aadressi omanik lisanud valimisliidule Kodusaarele 208 toetushäält ja kella 15.34 kuni 15.35ni valimisliidule Ühine Hiiumaa 59 häält.
Hiiu Lehe veebiküsitlused on seadistatud nii, et hääle andmine salvestatakse hääletaja arvutisse ja igalt IPaadressilt saab hääletada vaid korra ja ühe kandidaadi poolt. Toimetus on teadlik, et on võimalusi, kuidas sellest piirangust mööda minna, kuid milleks? Kutsume mängima ausat mängu, sest mida enamat see Hiiu Lehe veebiküsitlus siis on.
Hiiu Leht tegi järelpärimise politseile, et saada teada, kes seda IPaadressi kasutab ja olla kindel, et niisuguse avalikkuse mõjutamisega ei tegele näiteks mõni vallaametnik.
Siinkohal avaldame ka meie väikese valimisküsitluse tegeliku eilse edurivi ilma nn vuhvelhäälteta: VL Ühine Hiiumaa – 59, Sotsiaaldemokraatlik Erakond – 53, Reformierakond – 41, VL Kodusaar – 26, EKRE/ Ei Tuugenitele! – 21, Keskerakond – 17, Isamaa ja Res Publica Liit – 11.
Samalaadne juhtum oli 2015. aasta veebruaris kui Hiiu Lehe veebis oli küsitlus “Millise hiidlase saadaksid riigikogusse?”
Toona kogus küsitluses teistest kandidaatidest mäekõrguselt rohkem hääli Georg Linkov. Pärast Hiiu Lehe artikli ilmumist võttis Linkovile üle 400 toetushääle lisanud isik politseiga ühendust ja ütles, et tegi seda, kuna see kandidaat talle tõesti meeldib. Politsei teatas toimetusele, et vestles isikuga, kes tunnistas oma tegu ja kahetses tehtut.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...