Jälgi meid

Uudised

HIIDLASTE LOOMING NEW YORKIS | Riho Sibula kitarrikeeled said eheteks

Kalli Seina loomingus said kokku katkine pokaal ja kitarrikeel. | Kalli Sein
Eesti disaini näitusel New Yorgis oli 45 Eesti disaineri toodete seas ka kahe Hiiumaa klaasikunstniku, Kalli Seina ja Anne-Liis Lehe looming. 

Anne-Liis Leht eksponeeris taaskasutusele pühendatud näitusel klaasijääkidest tehtud seebialuseid ja oma HYTI kaubamärgi alt sarja EGG joogiklaase. 

Kalli Sein (Ideeklaas OÜ) esitles näitusel ehtesarja „Afterparty“, mis valmistatud taaskasutatud klaasist ja kitarrikeeltest. Ehete detailid on tehtud Kärdla sadama šampanjabaaris Kork purunenud kvaliteetsetest pokaalidest ja pillikeeltest. Kitarrikeeli andis kunstnikule nüüdseks meie seast lahkunud muusik Riho Sibul. „Ma hoidsin neid, idee tekkis ammu, ja osadel ehetel on Arvo Haasma vioolakeeled,“ lisas Sein.

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.