Jälgi meid

UUDISED

Hiidlaste esindus Pilistvere mälestuspäeval

Juhan Elstein
Juhan Elstein
Kolmapäeval, 23. augustil, MRP aastapäeval, tähistati kõikjal üle Eesti kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäeva.
Vabadusvõitlejate ja represseeritute Hiiumaa ühingu esindus võttis osa mälestuspäevast Pilistvere kommunistliku genotsiidi memoriaali juures. Üritus algas lillede ja pärgade asetamisega, millele järgnes lippude defilee.
Mälestusjumalateenistuse viis läbi Pilistvere koguduse õpetaja Hermann Kalmus. Ta rõhutas, et me ei tohiks süüdistada venelasi, sakslasi või teiste rahvuste esindajaid üksikisikutena, vaid peaksime meeles pidama, et represseerijaks on alati võim ja riik.
Päevakohase ettekandega esines riigikogu liige Johannes Kert, kes ühtlasi andis ülevaate rahvusvahelisest olukorrast. Külaliste tervitustele ja sõnavõttudele järgnes meeleolukas kontsert, mille andsid Võru noored muusikud Raina Luht ja Andreas Pall.
Mälestuspäev lõppes ühislõunaga pastoraadi juures, kus külalisi teenindasid Pilist­vere koguduse poolt juba mitmendat aastat korraldatava rahvusvahelise noorte töölaagri liikmed. Laagris on noori kõikjalt üle maailma, alates Jaapanist ja Hiinast ning lõpetades endiste sotsmaadega. Nagu sellistel kokkusaamistel ikka, kohtusime saatusekaaslastega teistest maakondadest, vahetasime uudiseid ja jagasime kogemusi.
Helve-Esta Sillamaa

Veel lugemist: