Connect with us

Uudised

Hiidlaste esindus läheb Gurmeeturule

2. septembril väisab Haapsalu raudteejaamas toimuvat Läänemaa kõige uhkemat kohaliku toidu turgu Hiidlaste ühisesindus. Seal saab soetada ja maitsta Hiiumaa gurmeetooteid moosidest alkoholini.

Gurmeeturu üks tõmbenumbreid on kolmekäiguline degustatsioonimenüü, mida saab tasuta nautida raudteejaama paviljonis. Sel aastal on rõhk metsast, aasalt ja rannalt korjatud toorainel. Degustatsiooni veavad raamatu „Metsapoole maitsed“ autorid Maret Allikas, Margit Välja ja Hele-Mai Alamaa. 

“Selleks, et pakkuda metsikuid maitseid kogu oma külluses, on ettevalmistused Gurmeeturuks väldanud kogu suve, tegelikult lausa aasta läbi,” tõdes Maret Allikas. Kolmik on kaardistanud kohalikke tootjaid, maitsnud ja katsetanud. Uidanud metsas ja mere ääres, tervitanud vanu tuttavaid ja avastanud uusi toidutaimekesi. “Nii see menüü sündis, et oleks üllatust ja ohhoo-efekti, aga ka maitseid, mis lapsepõlve silme ette toovad. Lihtne ja puhas, kodumaine ja kaunis toit.”

Degustatsiooni ettevalmistusse on kaasatud Haapsalu Kutsehariduskeskuse kokaõpilased. 

„Varasemail aastail on Gurmeeturg andnud õpilastele võimaluse inspiratsiooni saada ja oskusi lihvida tippkokkade Angelica Udekülli ja Joel Ostrati käe all,” lausus Taavi Kuusik kutsehariduskeskusest. “Metsikute maitsete kasutamine kulinaarias on tõusev trend, mistõttu on konkurss seekordsesse ettevalmistustiimi saamiseks tihe.”

Lisaks degustatsioonile saab Eesti pikimal ajaloolisel perroonil tootjatelt kõhutäidet nii kohapeal tarbimiseks kui ka koju kaasa võtmiseks. “Võrreldes eelmise aastaga on tootevalik oluliselt suurem – kui mullu osales Gurmeeturul 31 tootjat, siis seekord üle 60. Hiiu-, Saare- ja Raplamaa, Romantiline Rannatee ning Põhja-Eesti osalevad ühislettidena, mis võimaldab külastajatele pakkuda võimalikult laia valikut,” selgitas Gurmeeturu korraldaja, Kodukant Läänemaa tegevjuht Liis Moor. 

Lastele on Keskkonnaamet sisse seatud mängulise õppeala, kus tutvustatakse meie veekogudes elavaid kalu ja harrastuspüügile seatud reegleid.

Gurmeeturgu peetakse neljandat aastat ja on kõigile külastajatele tasuta. Turgu korraldavad MTÜ Kodukant Läänemaa ja MTÜ Läänemaa Rannakalanduse Selts.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...

Kultuur

Kärdla keskväljaku kahes näituseruumis on septembri lõpuni avatud Rahvusvahelise Kunsti Laboratooriumi nime alla koonduva professionaalsete kunstnike rühmituse näitus. Kalli Sein