Connect with us

Uudised

HIIDLASTE ALGATUS | Reigi hümnilaulmine kogub populaarsust

Matkajaterivi vedas hiljuti ajateenistusest tulnud Aare-Aigar Kobar.
Viiendal korral kogunes Reigi pastoraadi õuele Eesti hümni laulma üle 200 inimese, kellega seekord liitusid lauljad mitmel pool üle Eesti ja ka välismaal. 

Juba enne kella 12 hakkas rahvas Kõrgessaare vaba aja keskuse ette kogunema, oli noori ja vanemaid, lapsi jalgratastel ja emasid-isasid lapsekärudega, mõnedel koeradki kaasa võetud, et ühiselt matkata Reigi pastoraadihoone juurde. 

Sinimustvalgeid lipukesi hoiti käes, neid oli kinnitatud mütsidele, jalgrattalenksu ja pakiraami külge. Pika matkajaterivi ees kõndis noor mees suure Eesti lipuga ning koos mindi kolme ja poole kilomeetri pikkusele matkale Reigi kiriku poole. Ka kiriku parkla oli autosid täis ja inimesi muudkui vooris üle maantee pastoraadi poole.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...