Jälgi meid

Uudised

Hiidlased tõid mölkky EMilt hõbemedalid

Eesti Mölkky klubide liit
Võistkond Vallu koosseisus Valeri Filipenko, Hanno Voole ja Urmas Berkmann saavutasid mölkky Euroopa meistrivõistlustel hõbedase teise koha.
Meistrivõistlused peeti nädalavahetusel Tallinnas Kristiine spordikeskuses ning hõbemedalitele lisab sära fakt, et kullad ja pronksid said mängu sünnimaa, Soome sportlased.
Eesti mölkky klubide liidu president Märt Niinemägi ütles, et hiidlaste saavutus on märkimisväärne ning kuldki oli käeulatuses: “Kullast jäi üks-kaks viset puudu või õigemini kullavise oli, aga number polnud see.”
Tiimi liige Urmas Berkmann ütles, et hiidlased on varem võitnud Eesti meistrivõistlused mölkkys, aga Euroopa meistrivõistlustel oli nii kõrge koht esmakordne.
Hiidlastelt oli EMil väljas kaks tiimi, teine võistkond Eff, milles mängisid Aivo Harjak, Virgo Kattel ja Urmas Mikk, 40 võistkonna seas esi­kümnesse ei jõudnud.
Pühapäevasel Tallinna Cupil paarismängus hiidlastel enam nii hästi ei läinud, 40 paari seas jäi üks tiim 9.–16. kohale ja teine 17.–32. kohale.
Mölkky on lihtne, kuid sportlikku hasarti pakkuv täpsusviskemäng, milles peetakse nii riikidesiseseid, Euroopa kui maailma meistrivõistlusi. Samas võib see olla ka seltskonnamäng, milles saavad osaleda nii noored kui vanad, nii mehed kui naised.
Hiiumaal alustati mölkky mängu harrastamist kümme­kond aastat tagasi. Praegu käib pidevalt treenimas tosin­kond mängijat. Hiiumaa mölkkymängijad harjutavad igal teisipäeval kell 18.30 algaval kahe-, kahepooletunnisel treeningul Polgu võimla katlamajas ja mängivad ikka võidu peale. “Mäng ei ole liiga väsitav, aga igal juhul parem, kui tugitoolis istuda,” ütles Urmas Berkmann.
Kel huvi, võib vaatama minna, mis mäng see on. Kahjuks saab katlamajja üles seada vaid ühe mängu. Maikuust aga algavad treeningud õues, Mängude maja juures samal platsil, kus ka petanki mängitakse, siis saab veel ühe mängu üles panna ja iga soovija kätt proovida.
“Mölkky on lihtne mäng – algtasemel mänguoskused saab kätte viie minutiga,” kinnitas Berkmann. “Edasi tulevad juba keerulisemad viskeoskused, reeglid ja nüansid, mille õppimiseks kulub aega.”
Mölkky on ka meeldiv suvine ajaviitemäng, mis ühendab kiiresti seltskonnad, tähtis on tahtmine ja mängusoov. Füüsilisi nõudmisi mäng, peale viskevõimaluse, ei eelda. Ja mis parim – võistkonnad saab teha just sellised nagu tahtmine ja võimalused on – lapselaps vanaisaga, ämma ja väimehe vastu või firma suvepäevadel ülemused töötajate vastu.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa põhikoolide lõpetajate arv on viimasel neljal aastal püsinud samas suurusjärgus, 70–80 õpilast, preemia­saajaid on aasta-aastalt rohkem. Hiiumaa haridusvõrgu analüüsis on kirjas prognoos, et...

Uudised

Toivo Pruuli mälestus­võistlus Kärdla staadionil algab laupäeval, 2. juulil kell 12. Mälestusvõistluse alad on: poisid ja mehed 100 m jooks, kaugushüpe ja odavise; tüdrukud...

Uudised

Jahtklubi Dago kaks avamerejahti, Olympic ja Matilda 4 teisi aluseid esikohakonkurentsi ei lubanud ning lõpetasid Eesti-Soome meistrivõistlused ORC A klassis vastavalt esimesel ja teisel...

Uudised

Hiidlaste korvpalliklubi Askus korraldas hiljuti korvpallipoistele meistri­võistlused, trenne käib andmas Hiiumaalt sirgunud mängija Martin Paasoja. Mida on veel kavas teha selleks, et korvpallihuvi Hiiumaa...