Jälgi meid

Uudised

HIIDLASED RIIGIKOGUS | Hiidlaste saatkond lõi Toompea tuulekala lõhna täis

Joanna Elisabeth Viik pakkimas järjekordset kala, mis linnas hästi kaubaks läks. | Raul Vinni
Peaminister Kaja Kallas sai hiidlaste käest võimaluse teha Hiiumaale maksusoodustuspiirkond ja rahandusminister Mart Võrklaevale anti voli leida investoreid saare hotellituru elavdamiseks. 

Ülesandeid said poliitikud ise valida nende seast, mida üheks päevaks Toompeal Riigikogu hoones avatud Hiiumaa saatkonnas neile pakuti. 

Hiljuti loodud Hiiumaa toetusrühma tuules läksid saatkonnana Toompeale mitmed Hiiumaa tootjad, kes pakkusid kõikvõimalikku saarel toodetut. Üheks populaarsemaks kujunes suitsutatud tuulekala, mille lõhn mööda Riigikogu hoonet levis. 

Muusikat viis linna Hiiumaa Pillisõprade Selts, kes saatkonna avanud Riigikogu esimehelt Lauri Hussarilt eraldi tänu pälvis. 

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.