Connect with us

Uudised

Helkurikõnd vajab kordust

Kärolyn Kivistik
Esmaspäevasele helkurikõnnile saabunud piirkonna­politseinik Katre Nõmmerga oli positiivne ja märkis, et ei näinud Kärdla noorte­maja juurde sõites ühtegi helkurita jalakäijat. Sellegipoolest otsustati helkureid uuesti jagada esmaspäeval.
Sel esmaspäeval toimusid üle Eesti aktsiooni “Helkuriga sõbraks” raames tunnised jalutuskäigud, kus kõigil oli võimalus isikliku eeskujuga märku anda, et pimedal ajal enda nähtavaks tegemine on elutähtis. Helkurikõnnid toimusid ka Kärdlas, Käinas ja Kõrgessaares.
Kella 18 ajal, mil piirkonna­politseinikud Mihkel Karjamaa ja Katre Nõmmerga koos Hiiumaa valla esindajate ja noortevolikogu liikmetega helkurikõndi alustasid, polnud Kärdla tänavatel enam kuigi palju liiklejaid. Kui politseinike esimene emotsioon kõnnile tulles oli positiivne, et Kärdlas ollakse tublid helkurikandjad, siis lühikese jalutuskäigu jooksul õnnestus siiski tabada nii helkurita jalakäijaid, tuledeta rattaga jalgrattur kui isegi üks autojuht, kes linnas sees sõites sõidukitulesid valesti kasutas.
Seetõttu otsustati ettevõtmist Kärdlas korrata esmaspäeval, 3. detsembril. Helkurikõndi kui sellist seekord siiski plaanis ei ole, selle asemel jagatakse koos õpilasoma­valitsuse ja valla esindajatega kella 17 paiku Kärdla Konsumite ja Selveri ees helkureid.
Mobiililambile ei tasu loota
Esmaspäevasel helkurikõnnil uuriti Karjamaalt, mis saab, kui juba õues olles avastad, et helkur kadunud. Piirkonnapolitseinik soovitas enne välja minemist alati veenduda, et helkur ikkagi kaasas on ning investeerida helkurvahenditesse, mis riiete küljest ei kao. Tema sõnul on kõige parem mälu lihasmälu ja seetõttu soovitas ta kanda helkureid, mis saab kinnitada ümber käe või ka jala. Mobiili taskulambile Karjamaa sõnul loota ei maksa, sest külmaga võib selle aku õues kiiresti tühjaks saada.
Lisaks tuleb alati veenduda, et olemasolev helkur helgiks piisavalt, et sellel pole liiga palju kirjasid ja pilte ning aeg-ajalt tuleb helkur uue vastu vahetada. Mihkel Karjamaa demonstreeris esmaspäeval helkurikõnnil osalenutele, kui palju kehvemini on nähtav rohkete kirjadega helkur.
Mõistlik on kanda korraga mitmeid eri funktsiooniga valgustpeegeldavaid tooteid, millest üks peab kindlasti olema sertifitseeritud, kuna muidu ei pruugi jalakäija nähtavus vajalikult kauguselt olla tagatud.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...