Connect with us

Juhtkiri

Hea jääb peale

Lõppemas on üks tore aasta. Hoolimata sellest, et tihti tuli kirjutada probleemidest, sai Hiiu Leht avaldada ka palju häid uudiseid. Ja vahel on need kaks NII tihedalt seotud.
Eelmise talve parvlaevade hõredam talvine sõiduplaan ähvardab jälle tulla. Nüüd on lootus, et maanteeamet ikkagi leiab võimaluse teha sel talvel tööpäeviti kuus väljumist kummastki sadamast.
Palju lennureise jäi ära ja pettunud reisijaid oli palju. Ehk tänu sellele sai valmis lennuraja uuendus ja jaanuari lõpus hakkab tööle lähenemisseade GNSS.
Hiiumaa riigimaja asjaajamine oli nii salajane, et seda Hiiumaa arengukavasse kirja ei saanudki. Alles siis, kui teema leheveergudel tõstatasime, võeti vallaga ühendust.
Rõõmuga Hiiumaale kolinud Kärdla põhikooli juht lahkus tüliga, mis meie kogukonnale au ei teinud. Hea on see, et ametisse sai Margit Kagadze, kes eelmisel konkursil kõrvale jäeti.
Kajastasime inetuks kiskunud vaidlusi Käina elamuskeskuse Tuuletorni ehituse üle. Hea on, et vaidlused on seljataga ja ehitus käib.
Veebruaris oli parvlaevaühendus häiritud madala veeseisu ja Rukki kanali ebatäpsete mõõdistusandmete tõttu. Halva asja hea külg on, et kanal sai augustis süvendatud ja riigieelarves on süvendusraha ka kaheks järgmiseks korraks. Ja muidugi teadmine, et hädaolukorras saab laevaga  Heltermaalt otse Virtsu.
See on väike loetelu teemadest, mida lehe­veergudel oleme lahanud. Aastalõpulehes tuleb lugeja ette tuua veel üks – volikogu liikmed otsustasid endale preemia määrata ja astusid ämbrisse. Loodetavasti on hea poolel see, et tehtud veast õpivad nii volikogu liikmed, vallasekretär kui valla jurist.
Hiiumaa tarbijate ühistu varustas meid tänavu aina heade uudistega ning ettevõtte kaasajastamise- ja arengutempo on olnud silmapaistev. Kõige selle taga on kolm aastat ametis olnud Kaja Antons, kelle lahke meel ja rõõmus olemine meeldivalt silma hakkab. Edu Hiiu Lehe aasta tegijale järgmisteks
teguderohketeks aastateks!

28. detsember 2018

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...