Connect with us

Uudised

Haruldane: Ogaliku alla neelanud Hiiumaa nastik käis opil

erakogu
Tairo Lutter
Vigastatud nastik elas operatsiooni üle ja terveneb. Esialgne plaan on nastik pärast paranemist Hiiumaale tagasi tuua.
Esmaspäeval teatati Hiiumaalt Eesti metsloomaühingule ühest väga harukordsest abivajajast – nastikust, kelle kaela läbistas terav oga ning kes oli loid.
Helistaja oli nastiku leidnud juhuslikult jalutuskäigu ajal veekogu lähedalt, ütles metsloomaühingu juhatuse liige Virge Võsujalg.  Leidja toimetas mao ise Tallinnasse loomade kiirabihaiglasse. Seal selgus, et ogad nastiku kaelas pärinevad ogalikult. Nastik oli püüdnud kalakest alla neelata, kuid too ajas mao kõris olles oma ogad laiali.
Röntgenipildilt oli näha, et see oli tekitanud nastikule vähemalt kaks põletikukollet. Kolmapäeva varahommikul tehti nastikule operatsioon, mis kestis tund aega ja kala koos ogadega õnnestus söögitorust eemaldada. Kolmapäeva õhtuks oli loom operatsioonist ka taastunud, ta oli ergas ja seedesüsteem töötas, teatas Eesti metsloomaühing sotsiaalmeedias.
Operatsiooni käigus lõigati maha söögitorru kinni jäänud ogad ning kalajäätmed tõmmati kergelt mudides ja lõhkudes pintsettidega välja. Selgus, et lisaks röntgenis nähtud ogadele oli neid selgroo varjus veel. Operatsioon nõudis äärmist ettevaatlikkust, sest selles piirkonnas asuvad nastikul paljud olulised organid nagu söögitoru, ajuripats, südame-veresoonkond ja hingamisteed.
Kuigi nastik elas operatsiooni edukalt üle, olid arstid metsloomaühinguga rääkides prognoosides siiski ettevaatlikud, sest söögitoru oli vigastatud. Nastik peab jätkuvalt ravimeid saama ja täieliku tervenemiseni eksootikutega pikalt tegelenud inimese hoole all viibima. Edasine ravi seisneb süstides ja õigetes hoiutingimustes. Süüa saab madu ilmselt alles mõne nädala pärast, seni on oluline anda söögitorule võimalus ise terveneda.
Operatsiooni hind oli veidi üle 300 euro ning nastiku ravi tarbeks kogutud annetustega saadi kokku üle 400 euro, seega piisas sellest ka ravimite eest tasumiseks.
Neile, kes ei mõista, miks nastiku päästmiseks nii palju vaeva nähti, tuletas ta meelde, et kõik maod Eestis on looduskaitse all.

 

Metsloomade ühing on vabatahtlik organisatsioon, mis sõltub täielikult annetustest.
Annetada saab helistades: tel nr 900 9933 – annetad 5 eurot, tel nr 900 9955 – annetad 25 eurot.
Kogu jutt, mis annaetajale räägitakse, tuleks ära kuulata, sest muidu annetust ei toimu
Toetuse võib saata ka pangakontole:
EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100
SWIFT/BIC kood: HABAEE2X
Selgituseks „Metsloomade abistamiseks”

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...