Connect with us

Uudised

FC Hiiumaa alustas võiduga Flora üle

Sander Laur
FC Hiiumaa pidas 28. märtsil Tallinnas Sportland Arenal treeningkohtumise hooaja avakohtumise suurklubi Tallinna
FC Flora U19 võistkonnaga ja võttis 4:3 võidu.
Hiiumaa esindusmeeskond on tänavu läbi tegemas suuremat sorti uuenduskuuri, kaasates tiimi 2002, 2003 ja 2004 sünniaastaga poisse. Seda silmas pidades hajutas peatreener Mario Degtjov koosseisu nii, et nooremate kõrvale jaguks kogenumaid mängijaid ja vastupidi, osa Tallinnas treenivaid vanemaid ja Hiiumaal treenivaid nooremaid mängijaid mängisid üldse esimest korda koos ühel väljakul.
Loogiliselt oli seetõttu olukord kõigi jaoks uudne, aga kui tasapisi üksteisega kohaneti, suudeti võõrustajate värav korduvalt ohtu seada. Kui korra lõi Kristjan Kirs kastis üsna vabana väravavahi näppude kaudu latti, siis teisel juhul andis ta “mõõdetud” tsenderduse Georg Linkovile, kelle pealöögi väravavaht oma kaitsja kaudu väravasse tõrjus. 1:0 hiidlastele.
Hiiumaa esitlust iseloomustas positiivne õhkkond ja ühiselt kaitses tööd tehes ei antud Flora U19 poistele avapoolajal erilisi võimalusi. Hoopis meie oma noor Andris Valk lõi esimese kolmveerandtunni teises pooles tabloole 2:0, kui ta Kirsilt söödu sai ja palli oma 20 meetri pealt üle väravavahi tõstis.
Puhkepausile me siiski nulliga minna ei saanud, sest Flora noor virutas karistusala tagant ristnurka sellise kuuli, et isegi hea tõrjetööga silma paistnud Karl Värval polnud midagi tolles olukorras teha.
Kuivõrd poolajapausil vahetas Hiiumaa välja suure osa mängu alustanud koosseisust, tuli teise poolaja algus raskelt ning valmisolek ei olnud kohe ideaalne. See päädis sellega, et Flora lõi kaks väravat ja haaras 3:2 eduseisu. Lisaks määras Flora noormängijast kohtunik omade kasuks ka olematu penalti, ent õiglus võidutses ja Värva võttis selle supertõrjega ära!
Hiiumaa mängu ülesehitus takerdus korduvalt liiga vara vastase mängijatesse, kuid kui rünnak klappis, siis realiseerimine oli meil hea. Esmalt andis Karl Johan Kastein filigraanse kannasöödu Flora kaitsjate vahel vabasse taskusse avanenud Kasper Elissaarele, kes palli posti kõrvale toimetas – 3:3!
Mängu lõpuminutitel sai Kastein ise söödu Andreas Peetrelt ning teisel poolajal oma elu esimesed ründajaminutid kirja saanud Kastein saatis tugevast löögist palli tahanurka – 4:3 ja võit hiidlastele! Suurepärane kingitus sel päeval sünnipäeva tähistanud treenerile Mario Degtjovile.
Seejuures on aus ära märkida, et osa hiidlasi pidi ka kaotuse­kibedust tundma. Nimelt esindasid Flora U19 satsi meie omad kasvandikud Silvester Ilumets, Jaagup Kopli, Indrek Nõulik ja Sven Aigar Tammeveski. Nemad olid tulemuses mõistagi pettunud, sest loodetud suure võidu asemel tuli vastu võtta ketukas. Eksklusiivse sise­infona oli pärast mängu kuulda, et Flora U19 türklasest peatreener Afsin Dalgic ütles oma mängijatele, et neil peaks häbi olema. Meie oleme iga­tahes rahul!
Juba püha­päeval, 7. aprillil alustame oma kolmanda liiga hooaega, kui sõidame Pärnusse külla Poseidoni duublile.

Kasper Elissaar

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...