Connect with us

Uudised

Eveli Roosaare keelpilliorkestri kontserdid

Tiit Kuusemaa
Noored, viie- kuni seitsmeteistaastased muusikud annavad Hiiumaal kolmapäevast laupäevani neli kontserti.
Avakontsert on kolmapäeval, 31. juulil Kärdla kirikus, Emmaste kirikus mängib orkester neljapäeval, 1. augustil ja Kassari kabelis reedel, 2. augustuil. Kõik kolm kontserti algavad kell 18 ja on tasuta. Lisaks mängib orkester Kärdla Kohvikutepäeval, laupäeval 3. augustil kl 12.30 ja 13.30 Hiiumaa muuseumi Pikas majas ja kl 14.30 Tjorveni kohvikus.
Viiulipedagoog Eveli Roosaar elab Puhja lähedal Karijärve külas ja korraldab 2007. aastast igal suvel Karijärve viiulilaagrit. Suvekooli lapsed ja nende õed-vennad on koondunud keelpilliorkestrisse; paarikümnele viiuldajale on lisandunud kolm tšellisti, kaks kitarristi, kandle- ja plokkflöödimängija. Orkester suudab esineda erinevais koosseisudes; mõnes teevad kaasa laste muusikutest vanemad.
Keelpilliorkestris mängivad kõrvuti väikesed, alles eelklassis õppivad lapsed noortega, kes on juba saavutanud silmapaistvaid tulemusi Eestis ja rahvusvahelistel konkurssidel.
Orkestri repertuaari kuuluvad rahvalikud viiulipalad, mida omandatakse suvel Karijärve laagris, samuti klassikaseaded, mida on aidanud orkestrikoosseisule kohandada Eveli abikaasa Meelis Roosaar. Kontsertidel saavad tublimad lapsed mängida ka oma soolopala.
“Üsna tüüpiline on lasteorkestri kontserdile sattunute imestus noorte mängijate kõrge taseme üle,” rääkis Meelis Roosaar.
Kõik mängijad õpivad Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis, kuid kollektiivi ei rahastata ei Elleri kooli ega kellegi teise poolt. See on täielikult ühe pedagoogi vabatahtlik ettevõtmine.
Kontserttuur saab teoks tänu paljudele toetajatele, kelle seas LEADER programm, Eesti kirikute nõukogu, hasartmängumaksu nõukogu, EELK Valga praostkond, Konguta vald. Käina koolimaja, Ruhnu seltsimaja jt.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...