Connect with us

Uudised

Eveli Roosaare keelpilliorkestri kontserdid

Tiit Kuusemaa
Noored, viie- kuni seitsmeteistaastased muusikud annavad Hiiumaal kolmapäevast laupäevani neli kontserti.
Avakontsert on kolmapäeval, 31. juulil Kärdla kirikus, Emmaste kirikus mängib orkester neljapäeval, 1. augustil ja Kassari kabelis reedel, 2. augustuil. Kõik kolm kontserti algavad kell 18 ja on tasuta. Lisaks mängib orkester Kärdla Kohvikutepäeval, laupäeval 3. augustil kl 12.30 ja 13.30 Hiiumaa muuseumi Pikas majas ja kl 14.30 Tjorveni kohvikus.
Viiulipedagoog Eveli Roosaar elab Puhja lähedal Karijärve külas ja korraldab 2007. aastast igal suvel Karijärve viiulilaagrit. Suvekooli lapsed ja nende õed-vennad on koondunud keelpilliorkestrisse; paarikümnele viiuldajale on lisandunud kolm tšellisti, kaks kitarristi, kandle- ja plokkflöödimängija. Orkester suudab esineda erinevais koosseisudes; mõnes teevad kaasa laste muusikutest vanemad.
Keelpilliorkestris mängivad kõrvuti väikesed, alles eelklassis õppivad lapsed noortega, kes on juba saavutanud silmapaistvaid tulemusi Eestis ja rahvusvahelistel konkurssidel.
Orkestri repertuaari kuuluvad rahvalikud viiulipalad, mida omandatakse suvel Karijärve laagris, samuti klassikaseaded, mida on aidanud orkestrikoosseisule kohandada Eveli abikaasa Meelis Roosaar. Kontsertidel saavad tublimad lapsed mängida ka oma soolopala.
“Üsna tüüpiline on lasteorkestri kontserdile sattunute imestus noorte mängijate kõrge taseme üle,” rääkis Meelis Roosaar.
Kõik mängijad õpivad Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis, kuid kollektiivi ei rahastata ei Elleri kooli ega kellegi teise poolt. See on täielikult ühe pedagoogi vabatahtlik ettevõtmine.
Kontserttuur saab teoks tänu paljudele toetajatele, kelle seas LEADER programm, Eesti kirikute nõukogu, hasartmängumaksu nõukogu, EELK Valga praostkond, Konguta vald. Käina koolimaja, Ruhnu seltsimaja jt.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...